I liga tenisa stołowego mężczyzn

Remis kostrzyńskiej „Warty”

W minioną sobotę pingpongiści Warty Kostrzyn nad Odrą zremisowali w meczu wyjazdowym z AZS AWF Gdańsk 5-5.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Swoje pojedynki przegrali Marcin Bąk i Karol Żarski. Pierwszy z nich uległ Łukaszowi Nadolskiemu 3-1, zaś drugi musiał uznać wyższość Bartosza Gajka, przegrywając 3-0. Odpowiedź zawodników kostrzyńskiej Warty była natychmiastowa. Krzysztof Stamirowski pokonał Tomasza Filbrandta 3-2. Natomiast Paweł Kibała bez większych problemów rozprawił się z Mateuszem Troką. Nasz zawodnik wygrał 3-1. Po pierwszej serii gier było 2-2.

Sytuacja pingpongistów Warty mocno skomplikowała się po grach podwójnych. Obie nasze pary, po dość przeciętnej grze odchodziły od stołu pokonane. Szanse na końcowe zwycięstwo były niewielkie. Tylko w przypadku wygranych we wszystkich czterech pojedynkach drugiej serii gier Warta zdobyłaby komplet punktów. Tak się jednak nie stało, ale na pochwałę zasługuje ambitna postawa kostrzynian.

Druga seria gier zakończyła się zwycięstwem zawodników Warty 3-1. Do niecodziennej sytuacji doszło w ostatnim pojedynku spotkania. Przy wyniku 5-4 dla gospodarzy, niesiony dopingiem Filbrandt prowadził z Bąkiem już 10-6 w piątym secie. Do pełni szczęścia zawodnikowi z Gdańska brakowało jednego punktu. Ostatecznie pingpongista z Kostrzyna doprowadził do wyrównania i po dramatycznej grze na przewagi zwyciężył 14-12. Warta mogła cieszyć się z wymęczonego remisu. „Bardzo mnie cieszy zwycięstwo w ostatnim pojedynku z Filbrandtem. Wygrane w tak dramatycznych okolicznościach są niezwykle cenne. Pomimo słabszego dnia pokazaliśmy, że potrafimy walczyć do końca i nie jest nas łatwo pokonać.” powiedział po meczu Bąk.

Po siedmiu kolejkach Warta Kostrzyn nad Odrą z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli.

Tabela I ligi:
1MOKS Słoneczny Stok Białystok 7 13 51:19
2KST Elektryk Maximus Broker Toruń 7 13 56:14
3KS Dekorglass Działdowo 6 12 50:10
4UKS Dojlidy WSFIZ Białystok 7 9 38:32
5 UKS WARTA KOSTRZYN nad ODRĄ 7 7 33:37
6Eurostyl MRKS Gdańsk 7 5 25:65
7KS ATS Warszawa 7 4 13:57
8KS AZS AWFiS Gdańsk 6 3 19:41
9 MTS Kwidzyn 6 1 12:48
10SCK HALS Warszawa 4 0 13:27


W następnej kolejce rywalem kostrzyńskiego zespołu będzie lider I ligi MOKS Słoneczny Stok Białystok. Spotkanie odbędzie się 26 listopada o godzinie 16.00 w hali sportowej MOSiR przy ulicy Wojska Polskiego 6 w Kostrzynie nad Odrą.

Sympatyków tenisa stołowego serdecznie zapraszamy na te jakże ciekawie zapowiadające się spotkanie. Wstęp wolny.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign