O „Puchar Burmistrza” i mistrzostwo Kostrzyna nad Odrą

„Hubertus” Słońsk na czele KLPS

Kostrzyńska Liga Piłki Siatkowej o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta nabiera tempa. Rozgrywki, które zainaugurowane zostały 16 stycznia br. , toczą się z udziałem 8 drużyn w których łącznie występuje ponad 80 mężczyzn. Mecze grane są systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

piłka siatkowa piłka siatkowa

W dotychczasowych rozegranych spotkaniach niespodzianek raczej nie było, ale na uwagę zasługuje dobry start w lidze szkolnej reprezentacji Zespołu Szkół. Szczególnie w drugim spotkaniu z „Bielikiem” „młodzi” pokazali „lwi pazur” i po emocjonującym i zaciętym spotkaniu wygrali 2:0. Uczniowie byli też bardzo blisko pokonania broniącego tytułu mistrzowskiego zespół „Odry” Górzyca. Cale spotkanie trwające blisko 45 minut było bardzo zacięte i emocjonujące. Siatkarze z Górzycy w tym spotkaniu zmuszeni byli grać czujnie do ostatniej piłki, wygrywając ostatecznie pojedynek 2:1.

W innym spotkaniu zespół Gimnazjum nr 1 bliski był wygrania z ubiegłorocznymi brązowymi medalistami kostrzyńskiej ligi Oldboysem. Przy trzecim, decydującym secie „gimnazjaliści” prowadzili już 8:0 mając praktycznie seta na wyciągnięcie ręki. Po zmianie stron role się jednak diametralnie odwróciły i ton grze nadawali już ich rywale, którzy wygrali ostatecznie tego seta 15:10 i cały mecz 2:1.

Z kompletem zwycięstw są trzy zespoły: „Hubertus” Słońsk, „Oldboys” Kostrzyn nad Odrą i „Odra” Górzyca. W dniu 29 stycznia do pierwszych swoich gier przystąpi jeden z pretendentów do tytułu mistrzowskiego „Warta” Kostrzyn nad Odrą.

Zadowolony z postawy swoich podopiecznych był Dariusz Czarny. Gimnazjaliści z kostrzyńskiej „dwójki” dzielnie stawiali opór starszym kolegom z Zespołu Szkół, przegrywając pojedynek po prawie 40-minutowej walce 2:1.

Wszyscy uczestnicy KLPS podkreślają miłą atmosferę, organizację i oprawę ligi. Śledzący siatkarskie zmagania sympatycy w pełni zadowoleni są z dobrego poziomu rozgrywanych spotkań. Na słowa uznania zasługują uczniowie Gimnazjum nr 1 i nr 2 oraz Zespołu Szkół, którzy godnie reprezentują swoje szkoły i znakomicie propagują czynny wypoczynek. Brawo.