Pierwsze treningi

W piątek 9 września UKS NUKLEON rozpoczął nabór chłopców w rocznikach 2000-2002 do uprawiania piłki ręcznej. Przez tydzień wszyscy chętni którzy wyrazili chęć uczestniczenia w treningach poznawali tajniki szczypiorniaka.

basen basen

Długo czekaliśmy na możliwość propagowania piłki ręcznej wśród najmłodszych. Będąc prezesem i trenerem klubu, cierpliwie czekałem na właściwe warunki , aby właśnie najmłodszych chłopców objąć szkoleniem. Od kiedy możemy trenować w pełnowymiarowej hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół, rozpoczęliśmy realizację naszych planów. Od początku byłem przekonany, że znajdą się chłopcy , którzy chętnie spróbują swoich sił w nowej dyscyplinie sportowej. I nie myliłem się. Po tygodniowym naborze w treningach uczestniczy liczna, pełna entuzjazmu i energii grupa młodych ludzi. Na początku chcę , aby poznali i przede wszystkim polubili piłkę ręczną. To jest mój pierwszy cel. Tylko wtedy osiąga się sukces, kiedy robi się to co się lubi, co staje się naszą pasją. Pierwsze treningi to przede wszystkim dużo zabawy z piłką, nauka podstawowych elementów techniki i umiejętność współpracy w drużynie. Uważam, że każdy młody człowiek jeżeli tylko chce może z powodzeniem uprawiać piłkę ręczną. Jeżeli tylko sam tego chce. Dlatego pierwszy miesiąc treningów to czas selekcji naturalnej. Po tym okresie treningowym, to każdy chłopiec sam zdecyduje, czy dalej będzie chciał uprawiać piłkę ręczną. Po takiej deklaracji uroczyście każdy stanie się zawodnikiem UKS Nukleon.

Nasuwa się pytanie o sukcesy sportowe. Są one celem końcowym każdego, sportowca. Sukcesy sportowe, tak , ale nie za wszelką cenę. ,Najpierw praca, stworzenie drużyny, wzajemne wychowywanie się poprzez sport a na pewno w odpowiednim czasie przyjdą również sukcesy.

Tego wszystkiego życzę moim wychowankom.

Chłopcy uczestniczący w treningach: Filip Kłysz, Kacper Naumowicz, Marcel Kusyń, Sebastian Mumot, Patryk Górecki, Wiktor Krajnik, Karol Gorajski, Bartosz Cieciura, Bartosz Szatkowski, Krzysztof Burzyński, Marcin Burzyński, Aleksander Orbach, Miłosz Radziukiewicz, Adrian Wojcieszak, Igor Netso, Jakub Joński, Dominik Stańczak, Mateusz Franczuk, Wiktor Surma, Marcin Lasocki, Dariusz Krupa, Adrian Ożycz, Benjamin Niewinowski, Michał Paprocki, Oskar Piaseczny, Maciej Kubacki, Patryk Ślusarek, Gerard Nowicki, Ernest Arkita, Damian Wnukowski.

Prezes UKS Nukleon
Marek Zatylny

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign