Kolejna impreza rangi Mistrzostw Polski w Kostrzynie nad Odrą

Kostrzyn nad Odrą piłkarską stolicą Polski.

Wydział Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie przyznał Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji prawo organizacji Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych do lat 16 w piłce nożnej. Gospodarzem tych finałowych rozgrywek z udziałem ponad 160 zawodniczek reprezentujących 8 najlepszych polskich kobiecych drużyn w tej kategorii wiekowej będzie miasto Kostrzyn nad Odrą. Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych odbędą się na stadionie sportowym MOSiR w dniach 15 – 19.06.2011 r.

Przypomnijmy, że w 2008 roku kostrzyński MOSiR był organizatorem IX MP Juniorek Starszych i ze strony władz PZPN organizacja tych mistrzostw została oceniona bardzo wysoko. Spełnione zostały więc marzenia delegata PZPN Tadeusza Małeckiego, który nie wyobrażał sobie innego organizatora jubileuszowych mistrzostw. Osobą nadzorującą organizację obu tych centralnych piłkarskich imprez został dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski.

W tych mistrzostwach złote medale wywalczył zespół „Medyka” I Konin, a tytuł wicemistrzowski przypadł zawodniczkom TKKF „Stilon” Gorzów, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „Dargfil” z Tomaszowa Mazowieckiego, zaś na czwartym KŚ AZS Wrocław. W finale B klasyfikacja drużyn walczących o V – VIII była natomiast następująca: „Zamłynie” Radom, „Gol” Częstochowa, „Gryf” Szczecin i „Medyk” II Konin.

Rok później w dniach 17 – 21.06.2009 roku kostrzyński MOSiR był organizatorem X Jubileuszowych Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. Tytuł mistrzowski ponownie wywalczył zespół Medyka Konin, wyprzedzając KŚ AZS Wrocław, Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Stilon Gorzów, Gryf Szczecin, Pragę Warszawa, Zamłynie Radom i Gol Częstochowa.

Oprawa tej imprezy oraz jej wzorowa organizacja była atutem dla naszego miasta, przy rekomendacji Wydziału Piłkarstwa Kobiecego, przyznania przez Polski Związek Piłki Nożnej w Warszawie MP Juniorek Młodszych w 2011 roku.

Po Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym (25 – 26.03.br.) przed nami piłkarskie Mistrzostwa Polski Juniorek do lat 16. Jakie zespoły kibice zobaczą w naszym mieście? Finalistów kostrzyńskiej imprezy poznamy na początku czerwca br., tj. po rozegraniu strefowych eliminacji międzywojewódzkich.

Sympatyków piłki nożnej już teraz serdecznie zapraszamy do śledzenia przebiegu tej jakże ciekawie zapowiadającej się imprezy piłkarskiej.