Przedszkole „Pod Topolą” zwycięzcą Olimpiady Przedszkolaków

W dniu 27 października 2013 roku od godziny 10.30 w hali MOSiR przy ul. Wojska Polskiego 6 odbyła się IV Olimpiada Sportowa Przedszkolaków o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta..

olimpiada_przedszkolakow olimpiada_przedszkolakow olimpiada_przedszkolakow olimpiada_przedszkolakow
strzałka Więcej zdjęć z IV Olimpiady Przedszkolaków strzałka


Na hali zebrało się około 400gości w tym (rodzice, dziadkowie, babcie, kibice oraz sympatycy dobrej zabawy)oraz 108głównych bohaterów „Przedszkolaków Olimpijczyków” w wieku 5-6 lat reprezentujących dziewięć przedszkoli którzy przystąpili do rywalizacji w 7 konkurencjach.

Na starcie stanęło 9 przedszkoli: Przedszkole Miejskie nr 1 „Pod Topolą”, Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników, Przedszkole Miejskie nr 3 „Ekoludki”, Przedszkole Miejskie nr 4 „Bajka”, Przedszkole Niepubliczne nr 1 „Mali Europejczycy” , Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4, Przedszkole nr 1 „Czarodziejska Kraina” z Dębna, Przedszkole Miejskie „Bajka” z Witnicy.

Prowadzący imprezę dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski serdecznie powitał obecnych gości:w tym Radnych Miasta Kostrzyn w osobach Bożeny Gęzikiewicz, Jerzego Saka, Marka Tatarewicza oraz z-cęburmistrzamiasta Zbigniewa Biedulskiego, który dokonał oficjalnego otwarcia IV Olimpiady Przedszkolaków.

Celem Olimpiady było propagowanie czynnego wypoczynku wśród najmłodszych, rozwijanie sprawności ruchowej ale przede wszystkim integracja w grupie, zawieranie nowych znajomości i co najważniejsze wspaniała zabawa, dużo radości i uśmiechów na buziach dzieciaków.

Atmosfera zabawy i sportowej rywalizacji udzieliła się wszystkim obecnym na sali.Wspaniały doping kibiców poprzebieranych w kolorowe stroje z gwizdkami, trąbkami, bębnami, transparenty i wiele innych nieodłącznych atrybutów kibica stworzyło wspaniały i niepowtarzalny nastrój, co dodawało startującym przysłowiowych skrzydeł. Dodatkową mobilizacją była jeszcze obecność TVP Gorzów, dzięki której można było wieczorem zobaczyć w TV relację z tej imprezy.

Po oficjalnym wyprowadzeniu i prezentacji zespołów wszyscy uczestnicy przywitali się z „Misiem MOSiR-kiem” z którym do każdego uczestnika podszedł dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski. Następniedziewięć 12-osobowych reprezentacji dziewcząt i chłopców rozpoczęło swoje zmagania w konkurencjach: bieg „węża”, zbijanie kręgli,zbieranie piłeczek,rzut piłką lekarską,bieg z taczką,rzut woreczkami do celu,slalom z hula hop. Wszystkie konkurencje były punktowane a o końcowej kolejności zespołów decydowała suma punktów.

Po trzech konkurencjach na czele był zespół Przedszkola Miejskiego nr 2 „Kostrzyńskich Papierników” z dorobkiem 28 pkt., drugie miejsce zajmowało Przedszkole nr 1 „Pod Topolą” z 24 pkt., które ostatecznie zdobyło główne trofeum „Puchar Burmistrza” oraz „Misia MOSiR-ka”, którego zwycięzcy ściskali i tulili czule.

Końcowa klasyfikacja IV Olimpiady:
  1. Przedszkole Miejskie nr 1 „Pod Topolą” 56 pkt.
  2. Przedszkole Miejskie nr 4 „Bajka” 54 pkt.
  3. Przedszkole Miejskie nr 2 „Kostrzyńskich Papierników”49 pkt.
  4. Przedszkole Miejskie nr 3 „EKOLUDKI” 47 pkt.
  5. Przedszkole nr 1 „Czarodziejska Kraina” z Dębna 44 pkt.
  6. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 40 pkt.
  7. Przedszkole Niepubliczne nr 1 „Mali Europejczycy”36 pkt.
  8. Przedszkole Miejskie „Bajka” z Witnicy35 pkt.
  9. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4 35 pkt.
Zwycięską reprezentację Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod Topolą” reprezentowali:

Paweł Nowak, Sebastian Chuchnowski, Bartosz Kaca, Agata Wiśniewska, Anna Drohomirecka, Hanna Heppner, Bartosz Skowronek, Mikołaj Stołecki, Alan Olencewicz, Martyna Lewandowska, Maria Kowalska, Gabriela Ziołańska.

Wszystkie przedszkola nagrodzone zostały okazałymi pucharami, okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami w postaci sprzętu sportowego i zabawek. Każdy uczestnik Olimpiady otrzymał imienny certyfikat uczestnictwa oraz medal. Dekoracji przedszkolaków dokonali Zbigniew Biedulski oraz Marek Tatarewicz.

Cała reprezentacja przedszkola łącznie z kibicami otrzymała upominki w postaci słodyczy, napoi i owoców. Przy wręczaniu nagród wśród dzieci było wiele łez radości i wzruszeń. Z dumą pokazywali swoje medale i certyfikaty. Już tradycyjnie nie zapomniano o wiernych kibicach bez których nie można by było stworzyć tak wspaniałej atmosfery dobrej zabawy i sportowej rywalizacji, tak więc „Puchar Kibica” – za doping zdobyli kibice i fani Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników.

Dyrektor MOSiR Kostrzyn Zygmunt Mendelski składa podziękowania pani Ewie Grzelczak – za sprawowanie opieki medycznej, panu Jerzemu Sak, dyrektorowi Gimnazjum nr 1 Janowi Moczulskiemu oraz pracownikom MOSiR: Lucynie Szymczak, Danucie Olesińskiej – Kozłowskiej, Antoniemu Żołnie, Władysławowi Olszewskiemu, Mariuszowi Staniszewskiemu, Zawodnikom SKF Olimp Kostrzyn- za przygotowanie obiektu oraz za obsługę imprezy, panu Mieczysławowi Paszkiewiczowi – za zabezpieczenie transportu w celu przewozu wszystkich dzieci z kostrzyńskich przedszkoli oraz kibicom – za wspaniały doping, dyrektorom i opiekunom przedszkoli – za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych do imprezy oraz małym „mistrzom” – za stworzone sportowe emocje, godne reprezentowanie swoich przedszkoli i piękny udział w Olimpiadzie.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign