Spartakiada sportowo - rekreacyjna „Od przedszkola do seniora”

W dniu 14 maja od godziny 11 do 13 na stadionie sportowym MOSiR przy ul. Niepodległości 11 odbyła się spartakiada sportowo - rekreacyjna „Od przedszkola do seniora”. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, życząc wszystkim przede wszystkim dobrej zabawy, miłej atmosfery oraz dużo sił i zdrówka do pokonania wszystkich konkurencji. Turniej planowano rozegrać na kortach tenisowych MOSiR jednak niesprzyjające warunki atmosferyczne zmusiły organizatorów do przeniesienia konkurencji na halę sportową. Mimo to w zabawie wzięło udział blisko 60 uczestników, w tym przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 „Bajka” oraz 6 osobowe drużyny wystawione przez: Rejonowy Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, Uniwersytet Trzeciego Wieku I, Uniwersytet Trzeciego Wieku II, Dom Pomocy – Dom Seniora, KS „Człowiekiem Jestem”. Seniorzy zmagali się w sześciu konkurencjach takich jak: Przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunkami zmagali się w konkurencjach:
zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy
zapasy zapasy

Każda z konkurencji dla seniorów była odpowiednio punktowana i drużyna gromadziła punkty, które zdecydowały o kolejności na „podium” a dla przedszkolaków była to super zabawa, za którą zostali nagrodzeni przez seniorów słodkościami oraz pamiątkowym pucharem

Tak więc mogliśmy z jednej strony oglądać przedszkolaków będących w swoim żywiole biegających, skaczących czy rzucających piłkami a z drugiej nie ustępującym im pod względem wigoru, woli walki (której mógłby im pozazdrościć nie jeden młodzieniaszek) i przede wszystkim wyśmienicie się bawiących z pełnym uśmiechem na twarzy seniorów.

Choć była to przede wszystkim wspaniała zabawa to najlepszych uhonorowano pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami, dekoracji dokonał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski. Najwięcej punktów zdobyła drużyna Rejonowego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów (24 pkt.) a zaraz za nią uplasowało się KS „Człowiekiem Jestem” (23 pkt.). Rywalizacja była tak pasjonująca i wyrównana, że postanowiono przyznać reszcie drużyn ex aequo trzecie miejsce.

Po zakończeniu turnieju wszyscy po wyczerpujących zmaganiach zasiedli do wspólnego grilla i mogli uraczyć się smacznymi kiełbaskami.

Punktacja turnieju:

 

 

Konkurencje/PKT

 

 

 

Lp

Drużyna

Rzut woreczkiem do celu

Rzut kaloszem

Strzały kijem hokejowym

Strzały piłką do bramki

Slalom z hula-hop

Slalom z „jajkiem”

PKT

Miejsce

1

Rej.Zw.Em.Ren. i Inwalidów

3

4

5

4

4

4

24

I

2

KS „Człowiekiem Jestem”

5

5

1

2

5

5

23

II

3

UTW I

4

5

3

3

3

3

21

III

4

Dom Pomocy – Dom Seniora

2

2

4

5

1

1

15

III

5

UTW II

2

3

2

1

2

2

12

III

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign