Młodziczki w Mistrzostwach Polski

siatkówka siatkówka siatkówka

Zespół młodziczek UKS „Dwójka”, zajmując drugie miejsce w rozgrywkach ligowych LZPS uzyskał awans do 1/8 Mistrzostw Polski. Organizatorem tych zawodów był zespół z Kluczborka (woj. opolskie). Awans do tych rozgrywek uzyskały również zespoły z Wrocławia i Słupcy. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną Gwardii II Wrocław. Pierwszego seta wrocławianki wygrały 25:16. Drugi set był bardzo zacięty i mimo, że mieliśmy piłki setowe również padł łupem wrocławianek 30:28. W drugim meczu zagraliśmy z zespołem ze Słupcy. Pierwszego seta zagraliśmy bardzo dobrze i pokonaliśmy faworyzowane rywalki 25:18. Drugiego seta również zaczęliśmy od bardzo efektownej gry uzyskując prowadzenie 15:8, od tego momentu coś się zacięło w naszej grze, jakbyśmy uznali że ten mecz już jest wygrany. Siatkówka nie lubi lekceważenia przeciwnika szczególnie, że graliśmy z faworytem turnieju i musieliśmy przełknąć gorycz porażki 25:19. Tiebreak to była próba nerwów, z której zwycięsko wyszła nasza drużyna odnosząc zwycięstwo 15:12. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z miejscowa drużyną. Wynik tego meczu decydował o miejscach od 2 do 4, gdyż po zwycięstwie nad Gwardią pierwsze miejsce zapewniła sobie drużyna ze Słupcy. Zwycięstwo z Kluczborkiem 2:0 dawało nam drugie miejsce i awans do ¼ MP. Nasze nadzieje na dobry wynik rozwiały się już na początku pierwszego seta, podczas wyskoku do bloku nasza najlepsza zawodniczka Lidia Kornas, doznała kontuzji skręcenia nogi i musiała opuścić boisko. Mimo to ambitnie staraliśmy się walczyć jednak przeciwnik okazał się lepszy pokonując nas 25:19 i 25:22. W turnieju wystąpiliśmy w składzie: Lidia Kornas (kap), Paula Janiszewska, Aleksandra Bąk, Karolina Kęsek, Oktawia Wojtala, Justyna Butylińska, Katarzyna Pokotycka, Karolina Skowroń, Patrycja Marszałek, Ksenia Szarek, Kinga Szulczewska, Agata Smektalska. Wszystkie zawodniczki są uczennicami klas sportowych w Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą i trenują pod okiem Dariusza Czarnego.