I liga tenisa stołowego mężczyzn

Minimalna porażka

I liga tenisa stołowego mężczyzn W sobotę 23 października br. zawodnicy pierwszoligowej „Warty” Kostrzyn nad Odrą przegrali w meczu wyjazdowym z „Dojlidami” Białystok 4:6. Nasza drużyna poniosła pierwszą porażkę w tegorocznych rozgrywkach. Na uwagę zasługuję fakt, że zespół z Białegostoku uznawany jest za faworyta rozgrywek.

Przed rozpoczęciem spotkania beniaminek z Kostrzyna nad Odrą skazywany był na „pożarcie”. Faworyzowany zespół z Białegostoku miał udzielić „Warcie” bolesnej lekcji tenisa stołowego. Jednak rzeczywistość była bardziej łaskawa dla naszej drużyny, która nie przestraszyła się teoretycznie silniejszego rywala.

Potencjał naszych przeciwników jest bardzo duży. Dojlidy mają w swoim składzie Krzysztofa Kaczmarka, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski seniorów, który przez kilkanaście lat był czołowym zawodnikiem ekstraklasy, zdobywając w tych rozgrywkach wiele medali. Oprócz niego w szeregach drużyny z Białegostoku występują Daniel Puchalski ( wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych), Piotr Napiórkowski ( były reprezentant Polski, od wielu lat czołowy zawodnik pierwszoligowy) oraz Piotr Anchim (czołowy młodzieżowiec kraju).

Pingpongiści Warty Kostrzyn nad Odrą podeszli do swojego rywala bez respektu. Co prawda początek w ich wykonaniu nie był najlepszy, ponieważ po pierwszych grach przegrywali 1-3, jednak całe spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszej serii gier jedyny punkt dla naszego zespołu zdobył Krzysztof Stamirowski, który bez większych problemów rozprawił się z Anchimem. Gry podwójne zakończyły się podziałem punktów. Marcin Bąk i Paweł Kibała ulegli Puchalskiemu i Kaczmarkowi, jednak cenne zwycięstwo odnieśli Karol Żarski i Stamirowski pokonując 3-1, Napiórkowskiego i Anchima. Dramatyczna była druga seria pojedynków indywidualnych. Świetnej okazji nie wykorzystał Kibała, który był o krok od sprawienia ogromnej niespodzianki. W pojedynku z Kaczmarkiem reprezentant Warty prowadził 2-1 w setach, by ostatecznie ulec bardziej doświadczonemu zawodnikowi 2-3. Zwycięstwo na drugim stole odniósł Żarski, pokonując słabo dysponowanego tego dnia Anchima. Przed ostatnimi pojedynkami Warta przegrywała z Dojlidami 3-5. Wtedy to, do stołu podeszli Bąk i Stamirowski. Pierwszy z nich stoczył bardzo zacięty bój z Puchalskim wygrywając 3-2. Drugi natomiast zmierzył się z Napiórkowskim. Nasz reprezentant starał się z całych sił doprowadzić do remisu, jednak jego rywal wykazał się ogromnym doświadczeniem zapewniając swojej drużynie upragnione zwycięstwo.

Pomimo porażki kostrzyńska drużyna powinna być zbudowana swoją postawą. Minimalna przegrana z faworytem rozgrywek, w dodatku na jego terenie, napawa optymizmem. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach dobra gra pójdzie w parze z wynikiem spotkania i będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstw Warty.

Kolejny sprawdzian czeka naszych zawodników już w następną sobotę tj. 30.10. Warta Kostrzyn nad Odrą zmierzy się w hali MOSiR z MTS Kwidzyń. Mecz odbędzie się o godzinie 16.00. Sympatyków tenisa stołowego serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Grali najmłodsi

W kostrzyńskiej hali przy ulicy Wojska Polskiego 6 odbył się wojewódzki turniej uczniowskich klubów sportowych w kategoriach żaków i młodzików. Udział w tych zawodach brali najmłodsi reprezentanci Warty. Najlepsze dwie drużyny w poszczególnych kategoriach uzyskały awans do półfinału ogólnopolskiego, który odbędzie się 14 listopada w Jastrzębiu Zdrój. Ta sztuka udała się naszym żaczkom. Warta I Kostrzyn nad Odrą w składzie: Magdalena Bąk i Ewelina Kaszuba odniosła pewne zwycięstwo. W tej samej kategorii druga nasza drużyna w składzie: Paulina Kaszuba, Barbara Tatarewicz i Magdalena Truszkowska zajęła trzecie miejsce. W młodzikach Warta II (Jakub Grzęda, Jakub Iwasiuta) zajęła piąte miejsce, a Warta I (Jan Łuczkowski, Patryk Woźniak, Filip Mróz) zdobyła siódmą lokatę.

I ty możesz grać

Zarząd UKS „WARTA” w Kostrzynie nad Odrą zaprasza wszystkich chętnych, którzy w okresie jesienno - zimowym mają ochotę przyjemnie spędzić czas w wieczorne weekendy, do udziału w turniejach tenisa stołowego.

Organizatorzy zabezpieczają niezbędny sprzęt do gry.

Spotkanie organizacyjne dotyczące turniejów odbędzie się 06.11.2010 r. o godz. 16:00 w hali MOSiR przy ul. Wojska Polskiego 6.

Dodatkowych informacji udzielają: Leon Lisowski (tel. 511 952 540) oraz Henryk Bąk (tel. 509 857 018).
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign