„Mali Europejczycy” kochają sport

Przedszkolaki z wizytą w MOSiR

W dniu 4 października br. 50 – osobową grupę przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Mali Europejczycy” gościł na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Niepodległości 11, dyrektor ośrodka Zygmunt Mendelski.

przedszkolaki przedszkolaki przedszkolaki przedszkolaki przedszkolaki przedszkolaki przedszkolaki

Dzieci zobaczyły trening zapaśników SKF „Olimp” i UKS „Jedynka” prowadzony przez trenera Artura Żołnę. Było również zwiedzanie pomieszczeń biurowych, hali sportowej, sauny, pokojów trenerów, boisk do piłki nożnej, kortów tenisowych, plażowej piłki siatkowej. Dzieci zapoznały się z osobami, które pracują w MOSiR. Zachwycone były ilością okazałych, pięknych pucharów zdobytych m.in. przez zapaśników, piłkarzy, podziwiały koszulki piłkarskie wychowanków kostrzyńskiego klubu, byłych reprezentantów Polski Dariusza Dudki, Grzegorza Wojtkowiaka, Sebastiana Ziajki, oglądały zdjęcia z imprez sportowych organizowanych w Kostrzynie nad Odrą przez MOSiR. Z radością przyjęły oferty zapisów do sekcji sportowych tenisa stołowego, piłki nożnej i zapasów w stylu klasycznym. Jak się okazało w gronie „Małych Europejczyków” są już też mali sportowcy, którzy uczestniczą w zajęciach aikido, karate i w tenisie stołowym.

Dyrektor ośrodka zaprosił dzieci do wykonania prac rysunkowych, których tematyką oczywiście jest sport. Dla wszystkich „Małych Europejczyków”, którzy byli na kostrzyńskim obiekcie i wykonają rysunki w nagrodę czekają słodycze.

Wizyta małych kostrzynian była okazją do zachęcenia ich do uprawiania sportu, do aktywnego spędzenia wolnego czasu.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign