Lubuska Liga Oldboyów – grupa północna – runda rewanżowa

W meczu na szczycie Raven-MOSiR górą

W dniu 16 maja w Kostrzynie nad Odrą oraz w Lubnie rozegrano spotkania w ramach VII kolejki Lubuskiej Ligi Oldboyów – grupa północna. W meczu na szczycie dotychczas liderujący zespół oldBOYS ze Słubic w ostatnich sekundach, tego bardzo zaciętego i wyrównanego spotkania, przegrał 2:3 z Raven-MOSiR Kostrzyn nad Odrą.

Kostrzynianie objęli prowadzenie po trafieniu Kamila Szalasta w 35 minucie. W tej części spotkania obydwa zespoły stworzyły sobie po dwie bardzo dogodne sytuacje do zdobycia goli. Na początku II połowy do remisu doprowadza niezawodny Tomasz Świder. W okresie czasu meczu od 50 do 74 minuty spotkania zespoły grały bardzo uważnie, skupiając się na grze w środkowej części boiska. W 75 minucie spotkania padają dwie bramki. Po golu Szalasta, dosłownie 30 sekund później do wyrównania doprowadza Grzegorz Hałub. Obydwa zespoły dążyły do stworzenia kolejnej sytuacji bramkowej, ale uważna gra bramkarzy i linii obronnych skutecznie zapobiegała w podbramkowych sytuacjach. Gdy wydawało się że nastąpi podział punktów, w 80 minucie spotkania po zagraniu przez wszędobylskiego Szalasta, Krzysztof Wojciechowski (prezes firmy Raven) popisuje się pięknym uderzeniem z 20 metrów zdobywając bramkę na wagę trzech punktów dla miejscowych.

W drugim spotkaniu Oldboye Błękitni Lubno przegrali na własnym boisku z Oldboyami Drezdenko 0:5. Szczególnie w I połowie spotkania goście po ładnych i składnych akcjach objęli wysokie prowadzenie 4:0. W II części gry za sprawą miejscowych gra się wyrównała, ale nie ustrzegli się błędu w wyniku którego piłka po raz piąty wylądowała w ich bramce.

Spotkanie VIVA Senior Buszów – Korona Borek zostało przełożone na termin późniejszy.

Wyniki VII kolejki:

Raven MOSiR Kostrzyn nad Odrą – oldBOYS Słubice 3:2 (1:0), Kamil Szalast 2, Krzysztof Wojciechowski – Tomasz Świder, Grzegorz Hałub, Oldboye Błękitni Lubno - Oldboye Drezdenko 0:5 (0:4), Marek Stróżyna 2, Andrzej Rosalski, Wojciech Pfal, Wiesław Kaczmarek