Sukces dziewcząt z „Dwójki” na plaży

Dziewczęta z UKS „Dwójka” Kostrzyn nad Odrą udanie zadebiutowały w rozgrywkach siatkówki plażowej nad jeziorem Nierzym. 03 maja odbyły się eliminacje dla powiatu gorzowskiego turnieju pod nazwą „Euro-lubusik 2012”. Zawody rozgrywane są bez podziału na kategorie wiekowe ( od 5 do 105 lat). Nasz zespół w składzie: Iga Jaśkiewicz i Lidia Kornas był najmłodszym zespołem uczestniczącym w tym turnieju. Do dalszych gier awans uzyskiwały dwie najlepsze pary z powiatu gorzowskiego. Nasze dziewczyny po bardzo udanym sezonie w rozgrywkach halowych, po raz pierwszy miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w plażowej odmianie siatkówki. Różnic między jedną a drugą dyscypliną jest bardzo dużo, co powodowało, że na początek popełnialiśmy błędy wynikające ze zmian przepisów.

siatkówka

W pierwszym meczu trafiliśmy na zespół „Sokół II” , z którym wygraliśmy po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku 21:18. W drugim meczu grając ze zdecydowanie bardziej doświadczonym zespołem o nazwie „Koleżanki”zaczęliśmy niemrawo, dopiero po zmianie stron przy wyniku 8:10, nasze dziewczyny zaczęły walczyć o każdą piłkę i w efekciewygrały ten mecz 21:12. Trzeci pojedynek stoczyliśmy z zespołem z Gorzowa. Zwycięstwo nad gorzowską parą 21:13 zapewniło nam pierwsze miejsce w powiecie i awansdo rozgrywek regionalnych. Żeby zwyciężyć w całym turnieju, ostatni mecz rozegraliśmy z grającymi poza konkursem, niepokonanymi dotychczas w turnieju dziewczynami z Drezdenka, mającymi w swoim składzie wielokrotną mistrzynię województwa w siatkówce plażowej. Zwycięstwo w tym meczu 21:15 naszych rywalek dało im pierwsze miejsce, natomiast Iga i Lidia zajęły ostatecznie w turnieju II miejsce.

Następny etap rozgrywek odbędzie się na początku czerwca nad jeziorem Nierzym ( po dwa zespoły z powiatów strzelecko-drezdeneckiego, gorzowskiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego), natomiast finał wojewódzki rozegrany zostanie 17 czerwca w Drzonkowie w ramach Dni Województwa.

Życzymy powodzenia dziewczynom z Gimnazjum nr 2 oraz ich trenerowi Dariuszowi Czarnemu.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign