Dziewczyny lubią brąz

Tymi słowami popularnej piosenki możemy podsumować występ siatkarek z Gimnazjum nr 2 , w finałowym turnieju Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, który odbył się w hali kostrzyńskiego MOSiR.

siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka

Awans z rozgrywek półfinałowych uzyskały zespoły z Drezdenka, Sulechowa, Nowej Soli oraz dziewczyny z naszego gimnazjum. W pierwszym meczu sulechowianki bez problemów pokonały zespół z Drezdenka 2:0. W drugim meczu kostrzynianki zmierzyły się z drużyną z Nowej Soli. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem naszych dziewcząt 25:18. Bardzo zacięta walka w drugim secie dała zwycięstwo nowosolankom 26:24. Tiebreaka na swoją korzyść rozstrzygnęły nasze rywalki i to one mogły cieszyć się z awansu do meczu finałowego. My natomiast musieliśmy zmierzyć się z dziewczynami z Drezdenka w walce o brąz. W tegorocznych rozgrywkach był to już trzeci mecz pomiędzy tymi zespołami (wcześniej w rozgrywkach rejonowych i półfinałowych). Dwa wcześniejsze mecze wygraliśmy i w tym pojedynku byliśmy faworytem. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami odnieśliśmy zwycięstwo 2:0 (25:8, 25:19) i po raz pierwszy w historii kostrzyńskiej siatkówki zdobyliśmy brązowe medale z Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży. Finałowy mecz na swoją korzyść rozstrzygnęły dziewczyny z Zespołu Szkół w Sulechowie.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Lidia Kornas (kap.), Iga Jaśkiewicz, Roksana Paluch, Paulina Wrońska, Nikola Lewandowska, Paula Janiszewska, Aleksandra Bąk, Aleksandra Przymuszała, Kamila Łabuz, Karolina Kęsek, Katarzyna Pokotycka, Justyna Butylińska. Trenerem zespołu jest Dariusz Czarny.