Spławikowe zawody dzieci i młodzieży

Wakacyjne lato z wędką

W dniu 9 lipca na kanale warnickim w ramach akcji „Lato na sportowo”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z PZW Kołem Wędkarskim nr 3 w Kostrzynie nad Odrą byli organizatorami spławikowych zawodów wędkarskich dzieci i młodzieży o „Puchar Lata”.

turniej wędkarski turniej wędkarski turniej wędkarski turniej wędkarski
strzałka Więcej zdjęć z Wakacyjnego lata z wędką - spławikowe zawody dzieci i młodzieży strzałka


O godzinie 9.30 podczas uroczystego otwarcia zawodów dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski serdecznie powitał uczestników zawodów, ich opiekunów, członków zarządu PZW Koła nr 3 na czele z prezesem Florianem Bułgajewskim oraz obecnych sympatyków wędkarstwa. Młodym adeptom spławikowego wędkarstwa życzył udanych brań i „taa…kiej ryby”.

O godzinie 10-tej po wylosowaniu stanowisk młodzi wędkarze wraz z opiekunami udali się w wyznaczone punkty do łowienia, gdzie przystąpili do wędkarskich zmagań. Łowiono głównie uklejki, ale i trafiały się też i płotki. Dopingowani przez rodziców i dziadków młodzi wędkarze z zapałem i nieukrywaną radością wyciągali z wody rybki.

Po blisko dwugodzinnym łowieniu komisja sędziowska w składzie Florian Bułgajewski, Kazimierz Rysukiewicz dokonała zważenia ryb, które po zważeniu powróciły do wody warnickiego kanału.

Wyniki – dzieci do lat 7:

1 m.Kornelia Kud 780 pkt.
2 m.Wiktoria Piniewska 760 pkt.
3 m.Kacper Granos 755 pkt.
4 m.Maciej Zgierski 625 pkt.
5 m. Mateusz Oliniak      535 pkt.
6 m. Sandra Makara     340 pkt.
7 m.Natan Kasperkiewicz 300 pkt.


Kat. wiekowa 8 – 11 lat:

1 m. Barłomiej Mech 1.425 pkt.
2 m. Wiktoria Makara 745 pkt.


Kat. wiekowa 12 – 16 lat:

1 m. Maciej Włodarczak 770 pkt.
2 m. Piotr Piniewski 670 pkt.


Wszyscy uczestnicy z rąk dyrektora MOSiR, prezesa PZW Koła nr 3 oraz radnego Antoniego Żołny otrzymali puchary, statuetki, okolicznościowe dyplomy oraz słodycze.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 3-letni Natan Kasperkiewicz.

Po wręczeniu nagród wszyscy zaproszeni zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla.

Dyrekcja MOSiR składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i wzorowe przeprowadzenie zawodów prezesowi Florianowi Bułgajewskimu, państwu Krystynie i Edwardowi Kasperkiewiczom, Janowi Włodarczakowi, Mirosławowi Rój oraz Kazimierzowi Rysiukiewiczowi.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign