Kadetki w Mistrzostwach Polski

Siatkarki z UKS „Dwójka” Kostrzyn nad Odrą reprezentowały nasze województwo w 1/8 Mistrzostw Polski, które odbyły się Świdnicy. Do turnieju awansowały oprócz naszej drużyny awansowały zespoły ze Środy Wielkopolskiej, Paczkowa oraz gospodynie turnieju.

siatkówka siatkówka siatkówka
siatkówka siatkówka siatkówka


W trzydniowych zmaganiach toczyliśmy mecze systemem „ każdy z każdym”. W pierwszym dniu spotkaliśmy się z drużyną ze Środy Wielkopolskiej. Nasz debiut w rozgrywkach wypadł mimo porażki 3:0 należy zliczyć do udanych, gdyż w każdym secie toczyliśmy walkę, mimo że rywalki dysponowały bardzo dobrym i wysokim zespołem i jak się później okazało bez problemów wygrały cały turniej. W drugim dniu musieliśmy uznać wyższość siatkarek ze Świdnicy. W ostatnim meczu turnieju spotkaliśmy się z drużyną z Paczkowa. Był to mecz o trzecie miejsce w turnieju, gdyż dziewczyny z Opolszczyzny również miały na koncie dwie porażki. Mecz od samego początku zaczęliśmy źle i mimo ambitnej postawy w dalszej części nie udało nam się wygrać pierwszego meczu na tym szczeblu rozgrywek.

Awans do tego etapu był ogromnym sukcesem naszego zespołu, a doświadczenie jakie zebraliśmy mam nadzieję, że zaowocuję w następnych tego typu imprezach.

Nasz zespół grał w składzie: Marta Szczetyńska (kap.), Lidia Kornas, Iga Jaśkiewicz, Paulina Wrońska, Paula Janiszewska, Roksana Paluch, Aleksandra Bąk (libero), Karolina Kesek, Aleksandra Przymuszała, Nikola Lewandowska, Karolina Skowroń.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign