Siatkarki „Dwójki” w 1/8 Mistrzostw Polski

W dniach 9-11.03 w Sulechowie rozegrany został turniej finałowy ligi kadetek, do którego zakwalifikowało się 5 najlepszych w lidze zespołów: „Zawisza” Sulechów, „Sokół” Drezdenko, UKS VII LO Zielona Góra, „Promień” Żary i nasz zespół UKS „Dwójka” Kostrzyn nad Odrą.

Turniej miał wyłonić zespoły, które będą reprezentowały nasze województwo w rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim. Sam fakt zakwalifikowania się do tego turnieju naszego zespołu, który debiutował w rozgrywkach uważany był przez wszystkich za sensację.

Turniej rozpoczęliśmy niemrawo, od porażki z zespołem „Zawiszy” 0:3, tylko w drugim secie podejmując walkę.

W drugim meczu spotkaliśmy się z dziewczynami z Drezdenka. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze od zwycięstwa w pierwszym secie 25-19, w drugim rywalki były lepsze wygrywając 26-24. Następny set to bardzo skuteczna gra naszego zespołu i zwycięstwo 25-13, w czwartym secie 26-24 dla Drezdenka. W tiebreaku brakowało już nam sił na podjęcie walki z rywalkami ( był to ich pierwszy mecz w tym dniu), które pewnie wygrały 15-7 i cały mecz 3:2.

TABELA TURNIEJU PO ROZEGRANIU 6 MECZY:

1. MLKS Zawisza Sulechów 3 6 9:1 249:176
2. UKS Sokół Drezdenko 2 4 6:4 205:198
3. UKS Promień Żary 2 3 3:3 125:130
4. UKS VII LO Zielona Góra 3 3 3:9 236:280
5. UKS Dwójka Kostrzyn n/Odrą 2 2 2:6 143:174

W niedzielę o 10.00graliśmy z zespołem „Promienia” Żary. Pierwszy set przebiegał pod dyktando rywalek, które zwyciężyły 25-21.Jednak następne sety to bardzo dobra i skuteczna naszych dziewcząt i zwycięstwo 3:1 ( 25-19, 25-18, 25-17).

Ostatni pojedynek stoczyliśmy z Zielonogórzankami. Mimo zmęczenia nie spoczęliśmy na laurach i od pierwszych piłek pokazaliśmy, że interesuje nas zwycięstwo. Pierwszy i drugi set wygraliśmy 25-18 i 25-22. W trzecim secie bardzo zacięta walka trwała od pierwszych piłek i trwała do stanu 27-25 dla nas. Zwycięstwo 3:0 i sensacja jaką sprawiliśmy w tym turnieju stała się faktem.

Nikt z obecnych nie pamiętał, żeby do turnieju finałowego zakwalifikował się debiutant, a co dopiero wywalczył awans do 1/ 8 Mistrzostw Polski.