Awans do finałów kadetek UKS „Dwójka”

W ostatniej kolejce ligi kadetek rozgrywanej 11 lutego br., reprezentantki UKS „Dwójka”, podopieczne Dariusza Czarnego, zmierzyły się na wyjeździe z ekipą UKS „Ares” Nowa Sól. Mecz miał istotne znaczenie dla końcowego układu tabeli. Przegrany kończył rozgrywki na VI miejscu. Natomiast zwycięzca na IV, co jednocześnie kwalifikowało go do turnieju finałowego, decydującego o tym, które zespoły będą reprezentowały nasze województwo w rozgrywkach 1/8 lub ¼ Mistrzostw Polski. Kłopoty kadrowe jakie kostrzyński zespół miał z powodu wyjazdów, kontuzji i chorób, bardzo skomplikowały sytuację. Po raz pierwszy w tej kategorii na rozegraniu miały zagrać Karolina Kęsek i Oktawia Wojtala.

siatkówka

W pierwszym secie widać było, że stawka meczu oraz doping miejscowych kibiców przy wtórze bębna bardzo paraliżują poczynania naszego zespołu. Nowosolanki od początku prezentowały się lepiej i bez większego problemu wygrały tę partię 25-19.

Drugi set zaczął się od wyrównanej walki punkt za punkt. Przy wyniku 14-12 dla nowosolanek na zagrywkę powędrowała w naszym zespole Lidia Kornas, jak się okazało był to przełomowy moment tego seta. Trudna zagrywka Lidii i bardzo dobra gra całego zespołu spowodowała, że nie pozwoliliśmy w tym secie na zbyt wiele gospodyniom. Seta wygraliśmy 25-15.

Kolejny set rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla zawodniczek Aresa, które od początku seta systematycznie zdobywały przewagę punktową do stanu 18-12. Po kolejnym czasie wziętym przez trenera Darka Czarnego na boisko wróciły „inne” dziewczyny. Od tego momentu zaczął się prawdziwy siatkarski bój o każdą piłkę. Rozgrywające Oktawia i Karolina przypomniały sobie, że potrafią grać. Lidia, Paula Janiszewska i Iga Jaśkiewicz w ataku były bezbłędne, natomiast Marta Szczetyńska w obronie dokonywała rzeczy niemożliwych. Na boisku pojawiła się Kasia Pokotycka, która bardzo dobrą zagrywką zdobyła dwa punkty i mieliśmy na tablicy remis 20-20. Bardzo zaciętą i nerwową końcówkę seta, w której prowadzenie obejmował raz jeden raz drugi zespół, wygraliśmy 29-27 po ataku Pauli Janiszewskiej.

Kolejnego seta zaczęliśmy bardzo dobrze, nasza pewna gra spowodowała, że systematycznie powiększaliśmy przewagę do stanu 22-16. W pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że nikt w hali nie wierzy w zwycięstwo miejscowych, nawet na trybunach zamilkł bęben miejscowych kibiców. Dwa nasze błędy w ataku i nie przyjęta zagrywka spowodowały, że gospodynie jeszcze raz poderwały się do walki doprowadzając do wyniku 23-24. Jednak ostatnie słowo należało do nas, a konkretnie do Igi, której ataku nie udało się miejscowym obronić. Po tej akcji miejscowi oglądali wybuch radości dziewcząt i trenera UKS „Dwójka”.

Awans do turnieju finałowego zaplanowanego na 9-11.03. w Sulechowie jest ogromnym sukcesem kostrzyńskiego zespołu debiutującego w rozgrywkach LZPS.

Skład zespołu w meczu z Aresem: Marta Szczetyńska (kapitan), Iga Jaśkiewicz, Lidia Kornas, Paula Janiszewska, Karolina Kęsek, Oktawia Wojtala, Aleksandra Bąk (libero), Katarzyna Pokotycka. Trenerem zespołu jest Dariusz Czarny. Gratulujemy i życzymy sukcesu w wojewódzkim finale.