Już niebawem, bo w sierpniu i w wrześniu...

Pomimo okresu wakacyjnego – letniego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą planuje szereg kolejnych imprez sportowo – rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

W bieżącym roku Carlsberg, będący głównym sponsorem XVII Przystanku Woodstock, zaprasza do swojej wioski na terenie festiwalu, gdzie na specjalnie przygotowanym boisku odbywać się będą spotkania Woodstockowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Współorganizatorem turnieju jest także m.in. Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” promujące kampanię „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” . W bieżącym roku obowiązywać będą inne reguły „woodstockowych mistrzostw”. Najpierw trzeba uczestniczyć w internetowym plebiscycie, gdzie Internauci wybiorą 16 drużyn spośród drużyn UEFA EURO 2012. Osoby, które zgłoszą się jako zawodnicy będą tam na miejscu losowo przydzielane do wybranych drużyn. ^-osobowe zespoły grać będą na boisku o wymiarach do gry w piłkę ręczną. Najlepszy strzelec, bramkarz i gracz fair-play zdobędą bilety na jedno ze spotkań UEFA Euro 2012. Reprezentanci zwycięskiej drużyny otrzymają upominki od Carlsberga.

W ramach akcji „Lato na sportowo” w dniu 19.08. o godzinie 10 MOSiR zaprasza dzieci oraz młodzież do udziału w Grand Prix w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, które odbędą się w hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego 6. W dniu 20.08. od godziny 10.00 na basenie przy ul. Fabrycznej 5 zaplanowano gry i zabawy dzieci i młodzieży na wodzie. Pięć dni później, 25.08. od godziny 11.00 w hali sportowej przy ul. Niepodległości 11 odbędzie się turniej zapaśniczy „Zabawy z mocowaniem” o „Puchar Lata”.

W dniu 19.08. od godziny 11.00Dom Pomocy Społecznej „Dom Seniora” oraz MOSiR zapraszają chętnych do udziału w Polsko – Niemieckiej Spartakiadzie Seniorów o „Puchar Starosty Powiatu Gorzowskiego”. Ta sportowo – rekreacyjna impreza odbędzie się na terenie stadionu sportowego MOSiR przy ul. Niepodległości 11.

W dniu 27.08. od godziny 10.00 Samorząd Mieszkańców osiedla Leśnego oraz MOSiR w ramach akcji „Jednoczymy osiedla” zapraszają młodzież do udziału w turnieju piłki nożnej drużyn osiedlowych o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta.

W sierpniu na obiektach sportowych rozegrane zostaną aż cztery spotkania piłkarskie w ramach mistrzostw III ligi seniorów. Kibiców piłki nożnej zapraszamy na stadion na mecz KKP „Celuloza” – „Polonia” Trzebnica w dniu 10.08. o godzinie 17.00. Natomiast w dniu 17.08. o godzinie 17.00 zaplanowane jest spotkanie KKP „Celuloza” – „Lechia” Dzierżoniów. Trzy dni później kostrzyńscy piłkarze w dniu 20.08. o godzinie 17.00 podejmować będą piłkarzy „Pogoni Świebodzin. Cykl sierpniowych spotkań o mistrzostwo III ligi zakończy mecz w dniu 27.08. o godzinie 16.00, gdzie KKP „Celuloza” podejmować będzie MKS Oława. Podopiecznym trenera Rolanda Heppnera życzmy zdobycia punktowego kompletu.

Do końca sierpnia br. MOSiR zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania w godzinach 10.00 – 18.00 z basenu oraz z terenów rekreacyjnych położonych na ośrodku przy ul. Fabrycznej oraz z boisk i kortów tenisowych znajdujących się na stadionie sportowym.

W dniu 10 września o godzinie 11.00 odbędzie się XXVI Ogólnopolski Bieg Uliczny kobiet i mężczyzn na dystansie 10 km „Kostrzyńska dziesiątka”. W tym znanym biegu w zachodniej części Polski wezmą udział biegacze reprezentujący kilka województw. Pierwszego miejsca w kategorii kobiet bronić będzie Danuta Pietruszyńska z Bielska, zaś w kategorii mężczyzn Janusz Put ze Strzelec Krajeńskich.

W dniu 17 września od godziny 10.00 do godziny 19.00 w trzech blokach tanecznych miłośnicy tańca będą mogli podziwiać blisko 100 par uczestniczących w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego dzieci, młodzieży i dorosłych. Celem tej imprezy jest popularyzacja tańca towarzyskiego jako formy wychowania i rozrywki dla dzieci i młodzieży, popularyzacja publiczności walorów tańca towarzyskiego. Będzie więc kolorowo i bajecznie.

W dniu 23.09. o godzinie 10.30 do sportowo – rekreacyjnej rywalizacji przystąpią przedszkolaki. Tego dnia rozegrana zostanie II Olimpiada Sportowa Przedszkolaków, a reprezentacje walczyć będą o główne trofeum olimpiady „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Przedszkole Miejskie nr 2 im Kostrzyńskich Papierników. Celem imprezy jest oczywiście propagowanie czynnego wypoczynku wśród najmłodszych oraz współdziałanie w grupie podczas gier i zabaw. Emocje w tym dniu sięgną zenitu, a dla uczestników czekają puchary, medale, certyfikaty oraz słodycze.

Kibicom piłkarskim we wrześniu przyjdzie oglądać w Kostrzynie nad Odrą tylko jedne spotkanie o mistrzostwo III ligi. W dniu 10.09. o godzinie 16.00 seniorzy KKP „Celuloza” podejmować będą piłkarzy „Polonii” Świdnica.

We wrześniu do sportowych zmagań przystąpią także tenisiści stołowi oraz piłkarze drużyn młodzieżowych.

Serdecznie zapraszamy sympatyków sportu i rekreacji do śledzenia tych ciekawie zapowiadających się sportowych ofert, bo miasto Kostrzyn nad Odrą jest Aktywnym Miastem.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign