Zwycięstwa kadetek

Trwa bardzo dobra passa kadetek w rozgrywkach ligowych LZPS. Zwycięstwa nad zespołami z którymi toczymy walkę o awans do turniejów finałowych są niezwykle cenne.

Jeszcze przed świętami rozegraliśmy mecz we własnej sali z „Promieniem” Żary,który po bardzo zaciętej i emocjonującej walce wygraliśmy dopiero w tiebreaku 18:16. Wynik meczu 3-2 (25:13,25:21,23:25,22:25,18:16).

Równie zacięty i emocjonujący był nasz wyjazdowy pojedynek z zespołem „Spartaka” Żagań, który rozegraliśmy po przerwie noworocznej. Po gładko przegranych dwóch pierwszych setach 16:25 i 18:25, potrafiliśmy się zmobilizować i wygrać trzy następne sety 25:20,25:21, 15:11 i cały mecz 3-2 w setach.

Ostatni mecz rozegraliśmy u siebie w sali Gimnazjum nr 2 z ostatnim zespołem w lidze „Świtem” Drzonków. Zdecydowana przewaga naszych reprezentantek od początku meczu nie podlegała dyskusji, zwyciężyliśmy 3-0 (25:6, 25:19, 25:14).

Zwycięstwa te dają nam miejsce w pierwszej czwórce ligowej tabeli, jednak różnice pomiędzy zespołami są niewielkie i walka o miejsca uprawniające do gry w turniejach finałowych ( awansują pierwsze 4 zespoły) nadal trwa. Czekają nasze kadetki jeszcze bardzo ciężkie mecze u siebie: 21.01 z Drezdenkiem, 28.01 z Lubskiem i wyjazd 11.02 do Nowej Soli.

Zespół grał w składzie: Marta Szczetyńska (kapitan), Iga Jaśkiewicz, Roksana Paluch, Paulina Wrońska, Lidia Kornas, Aleksandra Przymuszała,Kamila Łabuz, Paula Janiszewska, Aleksandra Bąk, Nikola Lewandowska, Aleksandra Ziemczonek i Adrianna Mielcarek. Trenerem zespołu jest Dariusz Czarny.