Finały Powiatowej Spartakiady Młodzieży” Gimnazjada”

Złoto dla „dwójki”, srebro dla „jedynki”

W dniu 18.01.2012 r. w Bogdańcu odbyły się finały Powiatowej Spartakiady Młodzieży w piłce siatkowej chłopców. W turnieju uczestniczyło 7 reprezentacji z powiatu gorzowskiego. Zespoły podzielono na dwie grupy, gdzie reprezentacja Gimnazjum nr 2 trafiła do grupy „A” razem z zespołami z Bogdańca i Baczyny, zaś zespól Gimnazjum nr 1 swoje eliminacyjne mecze rozgrywał w grupie „B”.

gimnazjada

W pierwszym pojedynku Gimnazjum nr 2 spotkało się z gospodarzami turnieju. Bardzo wyrównana walka trwała do stanu 12:12, od tego wyniku dzięki trudnej zagrywce Piotrka Szydełko i udanych atakach Dominika Siwińskiego zespół osiągnął zdecydowaną przewagę, wygrywając seta 25-16. W drugim secie od samego początku nasi objęli prowadzenie 6-2 i systematycznie powiększając przewagę wygrali 25-13 i cały mecz 2:0. W drugim pojedynku gimnazjaliści z „dwójki” zmierzyli się z drużyną z Baczyny, odnosząc zdecydowane zwycięstwo 2:0 (25-14,25-13).

W półfinale „dwójka” zmierzyła się z drużyną z Witnicy, ubiegłorocznym Mistrzem Powiatu. Mecz przebiegał od samego początku pod dyktando naszych zawodników i po zwycięstwie 2:0 (25-20,25-16), mogliśmy oczekiwać na drugiego finalistę, którego wyłonił dopiero bardzo wyrównany tie-break. Okazało się, że ich rywalem w finale są koledzy z Gimnazjum nr 1, którzy pewnie w pokonanym polu zostawili pozostałe zespoły.

Bratobójcza walka o ”złoto” udowodniła, że w tym dniu na „dwójkę” nie było mocnych i od początku spotkania objęli oni prowadzenie 7:4, którego nie oddali do końca seta zwyciężając 25:20. W drugim secie nadal Gimnazjum nr 2 grało lepiej od przeciwnika i po ostatniej piłce i zwycięstwie 25:16, mogli się cieszyć się ze zwycięstwa i zdobycia tytułu Mistrza Powiatu.

Mistrzów powiatu gorzowskiego, zespół Gimnazjum nr 2 reprezentowali: Piotr Szydełko (kapitan), Dominik Siwiński, Patryk Sobczyk, Daniel Kusyk, Sebastian Balcerzak, Łukasz Wilman, Maciej Czyżewski, Mateusz Trochimiak, Dawid Lewandowski, Igor Leszczyński, Kuba Szczetyński. Opiekunem zespołu był Dariusz Czarny.