Gimnazjum nr 2 w blasku złota

W dniu 11.01.2012 r. w Bogdańcu odbyła się „Gimnazjada” Powiatowa w siatkówkę dziewcząt. W turnieju wzięło udział 8 reprezentacji z powiatu gorzowskiego. Zespoły w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Reprezentacja Gimnazjum nr 2 w tej fazie rozgrywek odniosła zwycięstwa z zespołami z Kłodawy 2:0 (25:6, 25:6), Witnicy 2:0 (25:15,25:11) i Różanek 2:0 (25:5, 25:10), zajmując pierwsze miejsce w grupie. W półfinale spotkaliśmy koleżanki z Gimnazjum nr 1, które zajęły drugie miejsce w grupie B. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami potwierdziliśmy fakt, że jesteśmy faworytem tych Mistrzostw, wygrywając mecz 2:0 (25:10, 25:14).

gimnazjada

W finale spotkaliśmy się po raz drugi w tym turnieju z reprezentacją Witnicy. Pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem naszych dziewcząt 25:5. W drugim secie rywalki zagrały zdecydowanie ambitniej i walka jak przystało na finał nabrała rumieńców, jednak po raz drugi w tym dniu okazaliśmy się zespołem lepszym od koleżanek z Witnicy wygrywając 25:20 i cały mecz 2:0.

W składzie mistrzowskiego zespołu wystąpiły: Iga Jaśkiewicz, Lidia Kornas (kap.), Kamila Łabuz, Aleksandra Przymuszała, Aleksandra Bąk, Paula Janiszewska, Nikola Lewandowska, Katarzyna Pokotycka, Ksenia Szarek, Patrycja Marszałek, Hanna Kopeć, Karolina Skowroń. Trenerem zespołu jest Dariusz Czarny.