Na dobry początek sezonu...

Podczas inauguracyjnego meczu II Ligi Futsalu zespół Towarzystwa Sportowego „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą podejmowała ekipę m40.pl Poznań. Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 13:00 w hali kostrzyńskiego Zespołu Szkół obfitowało nie tylko w sportowe emocje, ale miało także profesjonalną oprawę i zostało zauważone przez lubuskie media. Zapraszamy na naszą relację.

zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy

Zanim piłkarze rozpoczęli sportową rywalizację nastąpiła ceremonia otwarcia, podczas której zaprezentowano oba zespoły. Pięknych bramek i wielu emocjonujących akcji życzył bohaterom dzisiejszego spotkania i tłumnie zgromadzonej publiczności członek zarządu LZPN z Zielonej Góry Andrzej Graczyk. W inauguracji uczestniczył także Zarząd TS „Celuloza” w osobach Alberta Wawrzyniaka (prezes) i Pawła Pulkowskiego(skarbnik). W tym miejscu wypada także wspomnieć o Zygmuncie Mendelskim Dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą), który profesjonalnie prowadził całe zawody, komentował mecz i zadbał o oprawę muzyczną całej imprezy.

Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do gospodarzy. Nie tylko zdobyli oni jedyną w tej części spotkania bramkę, ale także dominowali na boisku, pozwalając gościom na niewiele gry na swojej połowie. Trochę szkoda niewykorzystanych w pierwszych dwudziestu minutach sytuacji bramkowych, ale kibice raz po raz nagradzali piękne, dynamiczne akcje kostrzyńskiej drużyny, którą przed meczem wielu skazywało na pożarcie. Trener Łukasz Kostowiecki z szerokiej kadry wybrał na pierwszy mecz znakomicie spisującego się w bramce Daniela Kusyka (rez. Krzysztof Skałba), natomiast w polu zagrali: Krzysztof Bednarek, Stanisław Bogusz, Adrian Kłodawski, Damian Krupa, Sebastian Jankowski, Michał Mendelski, Mateusz Migdal, Mateusz Niedźwiecki, Tomasz Ogórek, Michał Rajkiewicz (kapitan). Nasi rywale zagrali w składzie: Zbyszko Nawrocki (bramkarz), Mikołaj Bogucki, Jacek Kalbarczyk (kapitan), Przemysław Marciniak, Wiktor Kaźmierczak, Grzegorz Urbański, Zakrzewski Piotr. Pierwsza połowa, dzięki bramce zdobytej w drugiej minucie meczu przez Sebastiana Jankowskiego zakończyła się wynikiem 1:0. Na kibiców w przewie spotkania czekała jednak prawdziwa niespodzianka, jaką był występ zespołu tanecznego „QUEST” z Kostrzyna nad Odrą.

Druga połowa spotkania była bardziej wyrównana. Widać było, że zespół gości chciał za wszelką cenę zmienić losy meczu, przez co nieco się odsłonił. Kontry „Celulozy” stawały się coraz groźniejsze, aż w końcu po raz drugi poznańskiego bramkarza pokonał w 22 minucie pojedynku Mateusz Migdal. Po tej bramce mogliśmy obserwować wściekły atak na bramkę Daniela Kusyka i kilka niemal stuprocentowych akcji bramkowych, których nie potrafili wykorzystać nasi napastnicy. Zgodnie z piłkarskim porzekadłem, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, w 30 minucie Przemysław Marciniak zdobywa bramkę kontaktową dla gości. Ostatnie minuty meczu stają się więc niezwykle dramatyczne, tym bardziej, że w tej części meczu bramkarze obu drużyn raz po raz „ratują” wynik meczu. I oto przychodzi 38 minuta, kiedy po pięknej akcji na listę strzelców wpisuje się ponownie Stanisław Bogusz, który minutę później strzela na pustą bramkę gości zdobywając drugiego gola w tym meczu. W ostatnich minutach w40.pl zdecydowało się bowiem na zmianę bramkarza na zawodnika z pola, czego efektem była nie tylko stracona bramka, ale także gol Przemysława Marciniaka w ostatnich sekundach, który ustala wynik meczu na 4:2.

Kolejne mecze już wkrótce, oby nasi piłkarze zachowali wysoką formę na cały sezon, wówczas o awans do I Ligi Futsalu możemy być spokojni. Czego i sobie i Państwu życzy