Dobra postawa kostrzyńskiego zespołu

W dniu 17 marca w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Szafrana 6 odbył się turniej futsalowy pod patronatem Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona.

W turnieju wystąpiło 8 drużyn, w tym między innymi reprezentacja MOSiR Kostrzyn nad Odrą, promująca podczas zielonogórskiego turnieju 15-lecie kostrzyńskiego ośrodka. Turniej był znakomicie obsadzony, praktycznie w każdej drużynie wystąpili obecni i byli piłkarze grający w zespołach I, II i III ligowych, dzięki temu poziom turnieju był bardzo wysoki. W zawodach startowały ekipy reprezentujące lubuskie miasta w których halowa piłka nożna jest bardzo mocna promowana.

Kostrzynianie z powodzeniem reprezentowali północną część województwa lubuskiego. Reprezentacji MOSiR nie udało się jednak wyjść ze swojej grupy, choć byli tego bliscy. Szkoda szczególnie inauguracyjnego meczu z CITROENEM Wojciechowski, gdyż kostrzyński zespół był w tym meczu lepszy i mógł zainkasować komplet punktów. Kostrzynianie objęli prowadzenie i po pierwszej połowie po bramkach zdobytych przez Mateusza Migdala i Adriana Kłodawskiego wygrywali 2:1.Druga połowa tego spotkania, szczególnie jego końcówka, była bardzo szczęśliwa dla zielonogórskiego zespołu i to im przyszło po strzeleniu trzech kolejnych bramek, radować się ze zwycięstwa, które zapewniło im awans do fazy finałowej.

W drugim spotkaniu grupowym z KU AZS UZ MOSiR po 10 minutach gry było bez bramek. W drugiej odsłonie pojedynku czerwoną kartę ujrzał Kamil Orłowski (był notorycznie poniewierany przez rywali i w odruchu niepotrzebnie sfaulował przeciwnika), i grający w osłabieniu kostrzynianie nie byli w stanie zdobyć bramki, tracąc trzy bramki po składnych akcjach przeciwnika. W ostatnim swoim grupowym spotkaniu zespół MOSiR dominował niepodzielnie na parkiecie. Gorzowianie dwoili się i troili, aby tylko wygrać te spotkanie. Przez cały mecz nasi prezentowali się o wiele lepiej od rywala prowadząc 1:0, potem 3:1. Przy stanie 3:2 „herkulesi” dążyli do wyrównania, ale zdobyte kolejne dwie bramki przez kostrzynian storpedowały zapędy gorzowskiego zespołu. Bramki w tym meczu zdobyli: Mateusz Migdal i Adrian Kłodawski po 2 oraz Kamil Orłowski 1.

Kostrzynianie w swojej grupie zajęli III miejsce ustępując pola zespołom, które w końcowej klasyfikacji zespołowej zajęły znakomite II i III miejsce. Reprezentanci MOSiR zebrali wiele pochwał za postawę i grę w tym turnieju i gdyby nie absencja na zbiórce przed wyjazdem trzech podstawowych zawodników, spokojnie mogliby się pokusić o „pudło”.

W turnieju futsalowym najlepsi okazali się utytułowani piłkarze „Prantu Mudial” Żary. W finałowym meczu "zieloni" pokonali KU AZS UZ MOSiR Zielona Góra 2:0. Trzecie miejsce zgarnął „Citroen Wojciechowski” Zielona Góra wygrywając wysoko z „Persą Old Profes” Zielona Góra 6:1.

Tabela gr. A

Drużyna
Mecze
Punkty
Bramki
KU AZS UZ MOSiR ZIELONA GÓRA
3
9
8:2
CITROEN WOJCIECHOWSKI ZIELONA GÓRA
3
6
8:6

MOSiR  KOSTRZYN nad ODRĄ

3
3
7:10
 HERKULES OCHRONA Gorzów Wlkp.
3
0
5:8

Tabela gr. B

Drużyna
Mecze
Punkty
Bramki
PRANT MUNDIAL ŻARY      
3
9
13:4

PERSA OLD PROFES    ZIELONA GÓRA

3
6
12:8

KP SOCCER CALCIO ŁÓDŹ

3
3
3:9
KONCEPT ZIELONA GÓRA
3
0
5:12

WYNIKI GIER ELIMINACYJNYCH:

Godzina
Drużyna
Drużyna
Wynik
10.00 
KU AZS UZ MOSiR
Citroen Wojciechowski
3:1

10.25

Prant Mundial
Persa Old Profes
4:3

10.50

Herkules
KU AZS UZ MOSiR
1:2
11.15
KP Soccer Calcio
Prant Mundial
0:4
11.40
Citroen Wojciechowski
MOSiR Kostrzyn nad Odrą
4:2
12:05
Persa Old Profes
Koncept
5:3
12:30
Herkules
Citroen Wojciechowski
1:3
12:55
KP Soccer Calcio
Persa Old Profes
1:4
13:20
MOSiR Kostrzyn nad Odrą
KU AZS UZ MOSiR
0:3
13:45
Koncept
Prant Mundial
1:5
14:10
Herkules
MOSiR Kostrzyn nad Odrą
3:5
14:35
KP Soccer Calcio
Koncept
2:1
Półfinały
16:00
KU AZS UZ MOSiR Persa Old Profes
4:2
16:25
Prant Mundial Citroen Wojciechowski
1:0
Mecz o 3. miejsce
16:50
Persa Old Profes Citroen Wojciechowski
1:6
Finał
17:15
KU AZS UZ MOSiR Prant Mundial
0:2


Końcowa klasyfikacja turnieju (od miejsca V – klasyfikacja na podstawie punktów zdobytych w eliminacjach):

1. PRANT MUNDIAL ŻARY
2. KU AZS UZ MOSiR ZIELONA GÓRA
3. CITROEN WOJCIECHOWSKI ZIELONA GÓRA
4. PERSA OLD PROFES ZIELONA GÓRA
5. MOSiR KOSTRZYN NAD ODRĄ
6. KP SOCCER CALCIO ŁÓDŻ
7. HERKULES OCHRONA GORZÓW Wlkp.
8. KONCEPT ZIELONA GÓRA

W trakcie turnieju omawiano m.in. sprawy dotyczące utworzenia rozgrywek o mistrzostwo polskiej II ligi w futsalu na sezon2012/2013. Na chwilę obecną w Polsce tylko lubuskie nie posiada tej klasy rozgrywek. Koszt udziału w mających trwać od listopada do połowy marca rozgrywkach zamyka się kwotą około 7.000,- złotych (sędziowie, opieka medyczna, spiker, hala, obserwator, ubezpieczenie, sprzęt sportowy, transport, itp.). MOSiR jest zainteresowany utworzeniem i udziałem zespołu z Kostrzyna nad Odrą w tych rozgrywkach, gdyż posiadana baza w postaci hali widowiskowo – sportowej, utworzona kadra zespołu złożona wyłącznie z miejscowych zawodników (winna tworzyć bardzo silny zespół, który zaliczany będzie do faworytów w tej klasie rozgrywek), wsparcie organizacyjne spotkań ligowych w Kostrzynie nad Odrą ze strony MOSiR, promocja Miasta i kostrzyńskich Firm, są atutem w podjęciu działań przystąpienia do rozgrywek. Liczni kostrzyńscy kibice mieliby kolejną fantastyczną ofertę sportową (czas gry 2 x 20 minut z zatrzymaniem czasu – sportowe emocje trwać będą około 80 minut). Do pełnego szczęścia w realizacji sportowego zadania brakuje jak na razie tylko sponsora – sponsorów. Na podjęcie działań w tym kierunku jest czas do połowy kwietnia. Zainteresowanych prosimy o telefoniczny kontakt (95 752 3716) z biurem MOSiR.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign