Rozprawiamy się z cukrzycą!

ZAPROSZENIE
do udziału w VIII biegu rekreacyjnym „Policz się z cukrzycą”

W zbliżającym się wielkimi krokami XXII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Na Ratunek” głównym celem finału będzie zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Najbliższy finał będzie też znakomitą okazją do przeprowadzenia kampanii medialnej na rzecz walki z cukrzycą także i w Kostrzynie nad Odrą bez względu na wiek czy płeć.

Przypomnijmy, że wg Światowej Organizacji Zdrowia cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Głównym celem akcji „Policz się z cukrzycą” jest nakłonienie producentów żywności do zamieszczania informacji dla diabetyków na opakowaniach produktów żywnościowych, gdyż produkty z nadrukowanym logo akcji oraz wartościami odpowiednich przeliczników pozwalają osobom chorującym na cukrzycę dawkować odpowiednia ilość insuliny po ich spożyciu.

W Polsce obecnie na cukrzycę cierpi ponad 2 miliony ludzi, 40 % chorych nie wie o swojej chorobie, a u 25 % pacjentów stwierdza się powikłania cukrzycowe.

Dla wsparcia tej cennej inicjatywy Miejski Ośrodek Spotu i Rekreacji wspólnie z kostrzyńskim sztabem WOŚP w dniu 12 stycznia 2014 r. o godzinie 15.00 będą organizatorami ósmej edycji rekreacyjnego biegu „Policz się z cukrzycą”. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w tym biegu, w którym nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja biegnących, a zwycięzcą zostanie każdy, kto dobiegnie – do mety i w ten sposób wesprze ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapisy do biegu, po obowiązkowym wypełnieniu oświadczenia o odpowiedzialności za stan swojego zdrowia (w tym rodzica za osobę niepełnoletnią), przyjmowane będą od godziny 13.45.

UWAGA ! Przy zapisie do biegu, każdy uczestnik biegu, który finansowo wesprze ideę XXII WOŚP „Na Ratunek” otrzyma okolicznościową koszulkę, w której to będzie można się pięknie prezentować podczas biegu. Na mecie uczestnicy biegu „odznaczeni” zostaną pamiątkowym medalem.

Po oficjalnym otwarciu imprezy o godzinie 15.00 uczestnicy biegu spod amfiteatru, przy stawiku oraz alejkami terenu rekreacyjnego pokonają odcinek o długości około 1,2 kilometra. Na mecie, przy scenie amfiteatru, uczestnicy biegu „odznaczeni” zostaną pamiątkowym medalem.

Tak więc propagując czynny tryb życia w oparciu m.in. o biegowe imprezy organizowane corocznie w Kostrzynie nad Odrą w ramach takich akcji jak „Polska Biega”, biegu dla upamiętnienia pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II „Kwietny Bieg, czy ogólnopolskiego biegu „Kostrzyńska Dziesiątka”, styczniowy bieg „Policz się cukrzycą” będzie kolejną okazją do wsparcia akcji na rzecz dziedziny medycyny dziecięcej, godnej opieki nad seniorami i poczuciem jedności z chorymi na cukrzycę.

Dla idei tej imprezy, będącej także promocją miasta aktywnie działającego w sferze sportu amatorskiego i rekreacyjnego oraz propagowaniem zdrowego trybu życia, serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież z kostrzyńskich szkół oraz dorosłych do aktywnego udziału w tym biegu.

Dla wszystkich uczestników rekreacyjnego biegu niech w tym dniu będzie to wspaniała przygoda.

12 stycznia 2014 roku o godzinie 15.00 bądź razem z nami. Zapraszamy

Zygmunt Mendelski – dyrektor MOSiR

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign