ZAPROSZENIE do udziału w biegu rekreacyjnym „Policz się z cukrzycą”.

ZAPROSZENIE do udziału w biegu rekreacyjnym „Policz się z cukrzycą”. W zbliżającym się wielkimi krokami 24. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy głównym celem finału będzie zbiórka pieniędzy dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych oraz na rzecz geriatrii. Najbliższy finał będzie też znakomitą okazją do przeprowadzenia kampanii medialnej na rzecz walki z cukrzycą także i w Kostrzynie nad Odrą bez względu na wiek czy płeć. Przypomnijmy, że wg Światowej Organizacji Zdrowia cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. 


Głównym celem akcji „Policz się z cukrzycą” jest nakłonienie producentów żywności do zamieszczania informacji dla diabetyków na opakowaniach produktów żywnościowych, gdyż produkty z nadrukowanym logo akcji oraz wartościami odpowiednich przeliczników pozwalają osobom chorującym na cukrzycę dawkować odpowiednia ilość insuliny po ich spożyciu. W Polsce obecnie na cukrzycę cierpi ponad 2 miliony ludzi, 40 % chorych nie wie o swojej chorobie, a u 25 % pacjentów stwierdza się powikłania cukrzycowe. Dla wsparcia tej cennej inicjatywy Miejski Ośrodek Spotu i Rekreacji wspólnie z kostrzyńskim sztabem WOŚP w dniu 10 stycznia 2016 r. o godzinie 15.10 będą organizatorami kolejnej edycji rekreacyjnego biegu „Policz się z cukrzycą”. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, zapraszamy do udziału w tym biegu, w którym nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja biegnących, a zwycięzcą zostanie każdy, kto dobiegnie – dojdzie do mety i w ten sposób wesprze ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapisy prowadzone będą od godziny 14.00. Zbiórka uczestników biegu o godzinie 14.55 przy amfiteatrze Kostrzyńskiego Centrum Kultury.
Po oficjalnym otwarciu imprezy o godzinie 15.10 uczestnicy biegu spod amfiteatru, przy stawiku oraz alejkami terenu rekreacyjnego pokonają odcinek o długości około 1 kilometra.
Tak więc propagując czynny tryb życia w oparciu m.in. o biegowe imprezy organizowane corocznie w Kostrzynie nad Odrą w ramach takich akcji jak „Cała Polska Biega”, biegu dla upamiętnienia pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II „Kwietny Bieg, czy ogólnopolskiego biegu „Kostrzyńska Dziesiątka”, styczniowy bieg „Policz się cukrzycą” będzie kolejną okazją do wsparcia akcji na rzecz dziedziny medycyny dziecięcej i pomocy polskim diabetykom.
Dla idei tej imprezy, będącej także promocją miasta aktywnie działającego w sferze sportu amatorskiego i rekreacyjnego oraz promowaniem zdrowego trybu życia, serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do aktywnego udziału w tym biegu.
10 stycznia 2016 roku o godzinie 15.10 bądź razem z nami. Zapraszamy.

Zygmunt Mendelski
dyrektor MOSiR

Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR