Staż ze Stephane Benedetti shihan

W dniach 11-12 stycznia 2014 r. w Kostrzynie nad Odrą odbył się staż ze Stephane Benedetti shihan (7 dan aikido aikikai), posiadającym rzadki tytuł shihana, a więc profesora aikido. W Europie taki tytuł posiada tylko około 10 osób. Do Kostrzyna przyjechało około 50 gości z Niemiec, Szwajcarii, Kanady w stażu wzięło też udział wielu zawodników z polskich klubów Aikido w tym 18 z kostrzyńskiej sekcji. Już od wczesnych godzin rannych w sobotę w hali MOSiR przy ul. Niepodległości 11 trwały zapisy na staż.

Według głównego organizatora prezesa Klubu Aikido Renshu Artura Rosiaka impreza okazała się dużym sukcesem organizacyjnym ze względu na bardzo dużą ilość uczestników. Punktualnie o godzinie 10.00 dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski dokonał oficjalnego otwarcia witając Stephane Benedetti shihan oraz przybyłych na staż. Zaraz po tym zaczęły się dwugodzinne zajęcia praktyczne z profesorem. Następnie o godzinie 14 na Kręgielni zorganizowano spotkanie z udziałem przedstawicieli władz Miasta Kostrzyn, radnych, nauczycieli i zaproszonych gości. Przez około półtorej godziny, profesor opowiadał o Aikido, sposobie funkcjonowania sportu na przykładzie Francji, której jest obywatelem czy Hiszpanii gdzie aktualnie mieszka. Odpowiadał też na wiele pytań zadawanych przez gości dotyczących zasad funkcjonowania, finansowania działalności klubów Aikido, filozofii Aikido czy historii swojego życia w którym to aż 9 lat spędził na nauce w Japonii. W niedzielę rano odbyły się dalsze zajęcia praktyczne z uczestnikami, gdzie profesor demonstrował kolejne aspekty i filozofię Aikido, przekazując przybyłym swoją wiedzę i umiejętności. Około godziny 11 oficjalnie zakończono staż i na ręce Stephane Benedetti złożono podziękowania, które przekazali osobiście Burmistrz Miasta Andrzej Kunt, dyrektor MOSiR Kostrzyn Zygmunt Mendelski oraz prezes Aikido Renshu Artur Rosiak. Po oficjalnym zakończeniu i uroczystym obiedzie organizatorzy zabrali gościa na spacer po Starym Mieście. Stephane Benedetti przekazał także swoje książki na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspomagając tym samym akcję.Była to bardzo ciekawa inicjatywa i może ona przysporzyć kostrzyńskiemu klubowi kolejnych sympatyków i członków. Życzymy dalszych sukcesów.

bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg bieg
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign