XI Maraton Sztafet

Kostrzynianie na czwartym miejscu

W dniu 30 lipca br. nad jeziorem Głębokie w Międzyrzeczu z udziałem 20 pięcioosobowych ekip z województwa lubuskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego na dystansie 42 km 195 m rozegrano XI Maraton Sztafet. W silnie obsadzonej stawce zespołów z powodzeniem startowała ekipa kostrzyńskich biegaczy reprezentujących MOSiR Kostrzyn nad Odrą. Nasza kostrzyńska reprezentacja biegnąca w składzie: Krzysztof Bukiel, Walery Kowalewski, Antoni Młodzieniak, Zdzisław Wawruszczak oraz Paweł Lemczak w kategorii "4+50" ( (jeden z zawodników ma przekroczone 50 lat ), wywalczyła w kategorii open VIII miejsce i czwartą lokatę w kategorii wiekowej.

Biegacze rywalizowali na okrężnej trasie 1.215 metrów, gdzie 32 razy zobligowani byli pokonać pętlę, by zaliczyć trasę klasycznego maratonu. O godzinie 17.15 nastąpił start do biegu. Wszystkie ekipy wystawiły na pierwsze 5,745 km swoich najlepszych biegaczy, w ich gronie byli czołowi biegacze, którzy zdobywali m.in. medale na Mistrzostwach Polski. W zespole kostrzyńskiego MOSiR jako pierwszy biegł Zdzisław Wawruszczak. Pobiegł dobrze przekazując pałeczkę (czas 21,50 minut), na VI miejscu open i na IV miejscu w kategorii Pawłowi Lemczakowi, który z kolei swój odcinek trasy maratonu przebiegł w czasie 17 minut 40 sekund. Każdy następny z kolejnych trzech biegaczy w sztafecie także pokonywał dystans 4,860 km. Jako trzeci z kostrzyńskiej ekipy biegł Krzysztof Bukiel meldując się w strefie zmian z czasem 19 minut 48 sekund w strefie zmian. Przedostatnim kończącym obowiązkowy odcinek maratonu był Walery Kowalewski (czas 20,05 min) , a jako ostatni pobiegł Antoni Młodzieniak -(czas 22,38 min). W dalszej fazie biegu, sztafety miały do pokonania siedem odcinków po 2.430 m każdy.

W kategorii open od początku biegu ton nadawali młodzi reprezentanci MOSiW Międzyrzecz, którzy skompletowali mocną ekipę czołowych lubuskich i wielkopolski biegaczy. W kategorii open oraz w kategorii "4+50" zwycięzcami zostali biegacze MOSiW Międzyrzecz uzyskując czas 2:22,46 godzin. Na II miejscu w tej kategorii sklasyfikowani zostali biegacze "Bartoszak Saucony Team" - 2:29,22 , a na III pozycji z czasem 2:29,07 bieg maratoński ukończyli biegacze "Rymax" z Międzyrzecza, zaś na czwartym miejscu MOSiR Kostrzyn nad Odrą z czasem 2.47,51.

W kategorii czterech plus kobieta (w zespole musiała startować jedna kobieta), najlepszą reprezentacją okazała się drużyna WWW. Thestick.PL z czasem 2.29,39. Drugie miejsce wywalczyła ekipa Grodziskiego Klub Biegacza Grodzisk Wlkp. z czasem 2.32,59, a na trzecim miejscu sklasyfikowani zostali biegacze KB Świeboda Świebodzin - czas 2.35,55.

Trzy najlepsze reprezentacje w poszczególnych kategoriach uhonorowane zostały okazałymi pucharami oraz medalami. Ceremonia podsumowania, z udziałem władz województwa lubuskiego, powiatu międzyrzeckiego oraz lokalnych miała uroczysty przebieg.

Należy uwzględnić fakt, że kostrzyńska reprezentacja "nastawiała się" na swoją mistrzowską, medalową kategorię "+250" (wiek 5 startujących zawodników powinien przekroczyć 250 lat), ale z uwagi na absencję jednego z zawodników, nie spełniając wymogu sumy 250 lat (zabrakło 3 lat), zobligowana była startować w bardzo silnej "młodzieżowej " kategorii "4+50". Na mecie w kategorii open kostrzynianie i tak jeszcze wyprzedzili dwanaście ekip.

Ekipie kostrzyńskiej reprezentacji składamy serdeczne gratulacje za waleczną, ambitną postawę na trasie maratonu oraz dziękujemy za piękne promowanie miasta Kostrzyn nad Odrą. Naszym biegaczom życzymy sukcesu w przyszłorocznym XII Maratonie Sztafet.

MOSiR

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign