IX Antyrasistowskie Mistrzostwa Polski

„Puchar Burmistrza” pojechał do Grodziska Wlkp.

W dniach 31 lipca - 1 sierpnia br. na boisku nieopodal głównej sceny tegorocznego "Przystanku Woodstock" z udziałem blisko 260 uczestników reprezentujących 32 zespoły 8 osobowe, pod hasłem "Wykopmy Rasizm ze Stadionów" rozegrano IX Antyrasistowskie Mistrzostwa Polski Drużyn Amatorskich o "Puchar Burmistrza" Andrzeja Kunta.

W ramach mistrzostw rozegrano 32 spotkania eliminacyjne, półfinałowe i finałowe. Dodatkowo oprócz spotkań o mistrzowską koronę na 2010 rok, rozegrano także cztery mecze pokazowe pomiędzy zespołami: "Organizatorzy Antyrasistowskich Mistrzostw" - "Woodstokowicze", wynik 3:0 dla "Organizatorów", "Organizatorzy Antyrasistowskich Mistrzostw" - "Reprezentacja Kibiców z Niemiec" - wynik 3:1. W trzecim meczu towarzyskim walkowerem 3:0 wygrał "Przystanek Jezus" z "Woodstokowiczami", zaś w czwartym "Przystanek Jezus" pokonał w karnych 2:1 drużynę "Wodstokowiczów". Spotkania pokazowe, w których uczestniczyło 60 osób, toczyły się w przyjacielskiej atmosferze i zadowoliły liczną rzeszę dopingujących.

Także w spotkaniach, którego stawką był "Puchar Burmistrza", nie brakowało emocji. Po raz pierwszy w historii "kostrzyńskich mistrzostw Polski" do gier półfinałowych nie zakwalifikowała się żadna drużyna z naszego miasta. A trzeba dodać, że chrapkę na Mistrza Polski miały m.in. zespoły: "PEKAES - Osiedle Leśne", MOSiR czy "Filius Metal". Dzięki "gościnności" kostrzyńskich zespołów do finałów awansowały następujące drużyny: W obu spotkaniach półfinałowych o zwycięstwie zadecydowały "złote bramki", "Morzycko" wygrało 1:0 z "FC WC", a "Promil" w takim samym stosunku wygrał z "Kanarkami". W spotkaniu o III miejsce "Kanarki" wygrały 3:0 z FC WC, a w meczu o I miejsce "Promil" wygrał 3:1 z "Morzyckiem".

W niedzielę wieczorem (01.07.) na głównej scenie mistrz i wicemistrz IX Antyrasistowskich Mistrzostw Polski "Woodstock'2010" przy ogromnym aplauzie nagrodzeni zostali okazałymi pucharami.

Z ramienia organizatorów sędzią głównym turnieju był Leszek Naronowicz.

Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie "Nigdy Więcej", MOSiR Kostrzyn nad Odrą oraz Miasto Kostrzyn.

Reprezentujący Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" Jacek Purski złożył serdeczne podziękowania dla dyrekcji oraz pracowników kostrzyńskiego MOSiR, za ogromną pomoc w organizacji tego udanego piłkarskiego turnieju.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim drużynom, za stworzony klimat podczas trwania turnieju i już teraz zapraszają do udziału w przyszłorocznych jubileuszowych X Antyrasistowskich Mistrzostwach Polski.

MOSiR

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign