VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

Taneczny kolorowy zachwyt

Ponad 8 godzin w hali sportowej MOSiR przy ul. Wojska Polskiego 6 w dniu 9 października br., przez cały dzień ponad pół tysięczna grupa widzów była świadkiem fantastycznych tanecznych zmagań VII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Dzieci, Młodzieży i Dorosłych. W imprezie, która odbywała sie pod patronatem burmistrza Andrzeja Kunta, w trzech tanecznych galach (godz. 10.00, godz. 13.00 i godz. 17.30), wzięła udział rekordowa ilość 121 par tanecznych z województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego, reprezentujących aż 28 klubów tanecznych: AKTT Szczecin, Amber Kołobrzeg, Astra Szczecin, Dance Center Poznań, Dance Mix Gorzów Wlkp., Diament Poznań, Disco City Zielona Góra, Dziupla Poznań, Estera Myślibórz, Fan Dance Gorzów Wlkp., Fan Dance Międzyrzecz, Fantazja Skwierzyna, Filemon Szamotuły, Finezja Poznań, UKS – SMS Łódź, Flesz Nowogard, Focus Kamień Pomorski, Gracja Zielona Góra, KTS Jantar Świnoujście, MAT Szczecin, Pasja Koszalin, PRESTIGE Goleniów, Pasja Poznań, ST Rokita Gorzów Wlkp., ST Kreacji Tańca Bydgoszcz, Step UP Głogów, Styl Łęknica i Styl Żary.



Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego 09.10.2011r. Kostrzyn nad Odrą. Video: Bartłomiej Konysz.

turniej tanca turniej tanca turniej tanca turniej tanca
strzałka Więcej zdjęć z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego - 09.10.2011r w Kostrzynie nad Odrą strzałka


Celem turnieju była popularyzacja tańca towarzyskiego, jako formy wychowania i rozrywki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, popularyzacja szerokiej publiczności walorów tańca towarzyskiego oraz stworzenie możliwości konfrontacji parom tanecznym reprezentującym poszczególne szkoły tańca.

Prowadząca turniej Marlena Maciejewska ze Szczecina, w imieniu pełniących rolę gospodarzy VII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca, dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego i prezesa Szkoły Tańca w Gorzowie Wlkp. Marka Rokity, serdecznie powitała zgromadzoną publiczność, pary taneczne, sędziów turnieju: Antoniego Grycmachera ze Szczecina, Jarosława Jaworskiego ze Szczecina, Marka Rokitę z Gorzowa Wlkp., Barbarę Mareńczak – Piechocką z Głogowa, Marcina Zawiślaka z Zielonej Góry, Barbarę Jawor z Poznania i Marka Parasiewicza z Opola, skrutinerów, Krzysztofa Cedro z Gorzowa Wlkp. i Katarzynę Ciesielską z Zielonej Góry, gości - burmistrza miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzeja Kunta, radnych Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Bożenę Gęzikiewicz, Mieczysława Jaszcza, Marka Tatarewicza, Krystynę Żołnę, Antoniego Żołnę, dyrektora Zespołu Szkół Leszka Naumowicza, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Elżbietę Naumowicz.

Po dokonaniu oficjalnego otwarcia VII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego przez Andrzeja Kunta rozpoczęły się taneczne zmagania w szesnastu kategoriach wiekowych, klasowych i w stylach tańców.

Zgromadzona publiczność stworzyła wspaniały klimat, praktycznie bez przerwy nagradzając tańczących gorącymi brawami. Zachwycały pokazy taneczne i przepiękne stroje tańczących, licznie błyskały flesze aparatów fotograficznych, pokazy filmowane były przez kilkanaście kamer, było po prostu kolorowo i bajecznie.

Najefektowniej prezentowały się pary w Gali Wieczornej, gdzie w siedmiu kategoriach wiekowych i w stylach tanecznych na parkiecie swoje pokazy i układy taneczne prezentowało publiczności ponad 60 par.

Kostrzyński turniej szczególnie w pamięci pozostanie dla czterech par, które zostały przeklasyfikowane na wyższą klasę taneczną. Reprezentanci AKTT Szczecin Michał Gotowczyc i Sandra Królikowska (kategoria 14 – 15 lat, klasa C), otrzymała klasę B w stylu Standard, para ASTRY Szczecin Maciej Wieczorek i Kaja Słomczyńska (powyżej 15 lat, klasa C), wytańczyła klasę B w stylu Standard. W tej samej kategorii wiekowej i klasie tanecznej, para Arkadiusz Przywitowski i Dorota Kozik (ST ROKITA Gorzów Wlkp.), przeklasyfikowana została na klasę B w stylu Standard, a para Bartosz Janicki i Klaudia Nowacka (STYL Żary), występująca w kategorii powyżej 15 lat otrzymała klasę A w stylu Standard. Gratulujemy.

W stylu tańców standard tańczono: walca wiedeńskiego, walca angielskiego, tango argentyńskie, fokstrota, zaś w stylu tańców latynoamerykańskich widzowie mogli podziwiać tańce: rumbę, sambę, ch-cha, pascodoble, jaifę. Końcowa klasyfikacja.

GALA POŁUDNIOWA

W kategorii dzieci do lat 7, klasa H oraz w kategorii 8 – 9 lat, klasa H, wystąpiło 16 par tanecznych w kombinacji trzech tańców. Wszystkie młodziutkie pary nagrodzone zostały medalami oraz słodyczami.

KATEGORIA WIEKOWA 10 – 11 lat, klasa E, kombinacja 6 tańców

1 Jakub Lewandowski - Manuela Ugawa PRESTIGE Goleniów
2 Kacper Kasprzyk - Marta Brożek DIAMENT Poznań
3 Krystian Staszewski - Zuzanna Kuszyk             ST ROKITAGorzów Wlkp
4 Tomasz Skórka - Nina Mizgalska                    AKTT Szczecin
5 Kornel Wójcik - Maja Filipiak                             ESTERA Myślibórz
6 Mateusz Ciawłowski - Iga Pruna DANCE MIX Gorzów Wlkp.


KATEGORIA WIEKOWA 12 – 13 lat, klasa E, kombinacja 8 tańców

1 Nikodem Rabczyński - Katarzyna Staśkiewicz  FOCUS Kamień Pomorski
2 Kacper Czaczkowski - Julita Lemke                   FANTAZJA Skwierzyna
3 Wiktor Bałdyga - Izabela Szubert             ST ROKITA Gorzów Wlkp.
4 Dawid Petersen - Katarzyna Małachowska                JANTAR  Świnoujście
5 Krzysztof  Siniecki - Aleksandra Kaproń                 FAN DANCE Gorzów Wlkp.
6 Oskar Lewandowski - Justyna Włoszyńska AKTT Szczecin


KATEGORIA WIEKOWA 12 – 13 lat, klasa D, kombinacja 8 tańców

1 Arkadiusz Tabaka - Carmen Chocian ASTRA Szczecin
2 Kacper Michalski - Sandra Kowalska            ST ROKITA Gorzów Wlkp.
3 Paweł Nadworski - Aleksandra Staszak          PASJA Koszalin 
4 Jakub Babirecki - Dominika Poppel              JANTAR Świnoujście
5 Michał Niedzielczyk - Olga Babkinis               JANTAR Świnoujście
6 Krzysztof Sobociński - Natalia Kapusta GRACJA Zielona Góra


GALA POPOŁUDNIOWA

KATEGORIA WIEKOWA 8 – 9 lat, klasa E, kombinacja 6 tańców

1 Kacper Górczak - Sylwia Pycio UKS – SMS Łódź
2 Dominik Nowacki - Sylwia Gałka DANCE MIX Gorzów Wlkp.


KATEGORIA WIEKOWA 14 – 15 lat, klasa E, kombinacja 8 tańców

1 Hubert Grzesiuk - Katarzyna Pietrowska FANTAZJA Skwierzyna
2 Tobiasz Przybył - Oliwia Przybył                    DANCE MIX Gorzów Wlkp.
3 Michał Żuk - Malwina Chmiest            FANTAZJA Skwierzyna


KATEGORIA WIEKOWA 14 – 15 lat, klasa D, kombinacja 8 tańców

1 Michał Hatłas - Kamila Janicka                      ST ROKITA Gorzów Wlkp.
2 Jakub Pavlou - Iga Michalska            ST ROKITA Gorzów Wlkp.
3 Bartłomiej Grieger – Nicole Jung         AKTT Szczecin
4 Cezary Zileleniewski – Izabela Zielińska          DZIUPLA Poznań
5 Adam Otorowski – Kornelia Gieraczyńska          ASTRA Szczecin
6 Kamil Hnat – Anna Grabia  PRESTIGE Goleniów


KATEGORIA WIEKOWA powyżej 15 lat, klasa E, kombinacja 8 tańców

1 Rafał Tolak - Zuzanna Cybulska              

ST ROKITA Gorzów Wlkp.

2 Maciej Bałdyga - Patrycja Bak        ST ROKITA Gorzów Wlkp.
3 Dominik Murek - Martyna Kowalska FILEMON Szamotuły
4 Bartosz Suchomski - Paulina Mrowicka   FANTAZJA Skwierzyna
5 Grzegorz Czarny - Monika Śliwińska       

PRESTIGE Goleniów



GALA WIECZORNA

KATEGORIA WIEKOWA 14 – 15 lat, klasa C, tańce STANDARD

1 Michał Gotowczyc - Sandra Królikowska AKTT Szczecin
2 Karol Budziszewski - Aleksandra Przybylak

ST. KREACJI TAŃCA Bydgoszcz

3 Szymon Koźlak - Anna Piotrowska DZIUPLA Poznań
4 Karol Mędak - Alicja Żagielski FINEZJA Poznań
5 Patryk Antosik - Karolina Grzesiak ST ROKITA Gorzów Wlkp.
6 Tim Ulitkin - Agnieszka Stano                    ST ROKITA Gorzów Wlkp.


KATEGORIA WIEKOWA 14 – 15 lat, klasa C, tańce LATIN

1 Karol Budziszewski - Aleksandra Przybylak ST  KREACJI TAŃCA Bydgoszcz
2 Patryk Antosik - Karolina Grzesiak                  ST ROKITA Gorzów Wlkp.
3 Damian Bęben - Olga Próchenko                      ASTRA Szczecin
4 Daniel Ptak - Marika Musielak                   DZIUPLA Poznań
5 Paweł Tomaszewski - Sandra Stępień STEP UP Głogów
6 Tim Ulitkin - Agnieszka Stano                   ST ROKITA Gorzów Wlkp.


KATEGORIA WIEKOWA powyżej 15 lat, klasa D, kombinacja 8 tańców

1 Jakub Dziok - Kornelia Kopaczyńska           GRACJA Zielona Góra
2 Kamil Walicki - Magdalena Czerwińska         STEP UP Goleniów
3 Przemysław Suszka - Agnieszka Kowalczyk ST ROKITA Gorzów Wlkp.
4 Dawid Czaczkowski - Dorota Nowak              FANTAZJA Skwierzyna
5 Mateusz Naskręt - Adrianna Wanot      DZIUPLA Poznań
6 Arkadiusz Janicki - Anna Grzywacz  ST ROKITA Gorzów Wlkp.


KATEGORIA WIEKOWA powyżej 15 lat, klasa C, tańce STANDARD

1 Maciej Wieczorek - Kaja Słomczyńska            

ASTRA Szczecin

2 Łukasz Słowikowski - Karolina Kloczkowska       ASTRA Szczecin
3 Arkadiusz Przywitowski - Dorota Kozik ST ROKITA Gorzów Wlkp.
4 Filip Pluta - Agnieszka Mielczarek                     AKTT Szczecin
5 Mateusz Maślanka - Paula Gurazda            

GRACJA Zielona Góra

6 Adam Daraź - Angelika Sydorska                GRACJA Zielona Góra


KATEGORIA WIEKOWA powyżej 15 lat, klasa C, tańce LATIN

1 Tomasz Kaczałko - Marlena Szurko  FAN DANCE Gorzów Wlkp.
2 Łukasz Słowikowski - Karolina Kloczkowska ASTRA Szczecin
3 Adam Dudarewicz - Karolina Kunik                 FAN DANCE Gorzów Wlkp.
4 Jakub Trąbka - Pamela Gusztaf                                GRACJA Zielona Góra
5 Maciej Baranowski - Kinga Libera            GRACJA Zielona Góra
6 Mateusz Maślanka - Paula Gurazda               GRACJA Zielona Góra


KATEGORIA WIEKOWA pow. 15 lat, klasa B, tańce STANDARD

1 Michał Rydzyński - Monika Switlicka               AMBER Kołobrzeg 
2 Bartosz Janicki - Klaudia Nowacka         STYL Żary
3 Jakub Tabaka - Pamela Gusztaf               GRACJA Zielona Góra
4 Krzysztof Chrzanowski - Klaudia Antczak               AMBER Kołobrzeg
5 Piotr Grabczak - Sandra Włódarek          ASTRA Szczecin
6 Maciej Kaczocha - Marta Sulima            FLESZ Nowogard


KATEGORIA WIEKOWA pow. 15 lat, klasa B, tance LATIN

1 Tomasz Bienioszek - Ewa Walancik       

PRESTIGE Goleniów

2 Krzysztof Chrzanowski -  Klaudia Antczak       AMBER Kołobrzeg
3 Piotr Kącicki - Weronika Antczak AMBER Kołobrzeg
4 Artur Sieczka – Sara Konsik                    ST ROKITA Gorzów Wlkp.
5 Dorian Scheuring – Pamela Gałach         

GRACJA Zielona Góra

6 Maciej Kaczocha – Marta Sulima            FLESZ Nowogard    


Trzy najlepsze pary w poszczególnych klasach i stylach tanecznych nagrodzono pucharami-statuetkami, medalami oraz dyplomami.

Przeprowadzenie, tej jakże interesującej tanecznej imprezy było możliwe dzięki sponsorującym instytucjom i firmom: Miasto Kostrzyn nad Odrą, Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – prezes Artur Malec, WENDRE POLSKA – dyrektor Witold Zając, GBS BARLINEK – dyrektor oddziału w Kostrzynie Edyta Staniszewska, FILIUS METAL - prezes Jeremi Filuś, RAVEN Sp. z o.o. – prezes Krzysztof Wojciechowski, MIEJSKIE ZAKŁADY KOMUNALNE Sp. z o.o. w Kostrzynie nad Odrą – prezes Olgierd Kłaptocz, INTERMARCHE Kostrzyn – Stefan Biliński , BRICOMARCHE Kostrzyn – Grzegorz Moczulski, MULTIBOR – Anna Borowska, Hurtownia PAVLUS – państwo Pulkowscy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podziękowaniem w postaci certyfikatu, z rąk prezesa Polskiego Towarzystwa Tanecznego - Okręg Lubuski pana Marka Rokity, za organizacje turnieju, za propagowanie tańca towarzyskiego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w Kostrzynie and Odra i na Ziemi Lubuskiej, uhonorowany został burmistrz Andrzej Kunt oraz dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski.

Dyrekcja kostrzyńskiego MOSiR składa serdeczne podziękowania wszystkim wyżej wymienionym Firmom i Instytucjom, osobom prywatnym, za finansowe wsparcie turnieju, pracownikom Kostrzyńskiego Centrum Kultury – za zabezpieczenie nagłośnienia i oświetlenia turnieju, dyrektor SP 4 Marzannie Senger – za zabezpieczenie stolików i krzeseł, Ewie Grzelczak - za opiekę medyczną i czuwanie nad zdrowiem tańczących, pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: Lucynie Szymczak, Danucie Kozłowskiej – Olesińskiej, Wiolecie Krupie, Władysławowi Kędziorowi, Władysławowi Olszewskiemu, Kazimierzowi Uss i Antoniemu Żołnie – za pomoc w organizację imprezy, za wkład pracy w przygotowanie i obsługę techniczno - porządkową turnieju.

Pragnę podziękować zgromadzonej publiczności za stworzenie przemiłej atmosfery będącej ogromną zachętą do podjęcia wszelkich działań do przeprowadzenia kolejnego przyszłorocznego VIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Dzieci, Młodzieży i Dorosłych.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign