IV Letnia Spartakiada Sportowo – Rekreacyjna

Zgodnie z kilkuletnią tradycją kostrzyńskie stowarzyszenie „Człowiekiem Jestem” wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w dniu 26 lipca na miejskim stadionie byli organizatorami czwartej edycji spartakiady sportowo – rekreacyjnej. Stawką spartakiady był „Puchar Prezesa K-SSSE”. Pogoda dopisała więc na korcie tenisa ziemnego zebrała się ponad 40 osobowa grupa osób, wśród których byli też Ci którzy nie rozstawali się z kulami czy chodzikami.

spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada
strzałka Więcej zdjęć z IV Letniej Spartakiady Sportowo – Rekreacyjnej strzałka


Przybyli emeryci z Niemiec i podopieczni środowiskowego Domu Pomocy Społecznej oraz liczna grupa członków KS „Człowiekiem Jestem” z której utworzono 4 pięcioosobowe zespoły. Tak więc rywalizowało w sumie między sobą 30 zawodników reprezentujących 6 drużyn. Pozostali wiernie im kibicowali.

Jak przystało na poważną imprezę oficjalnego otwarcia dokonali: dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski i przewodniczący Kostrzyńskiego Stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem” Jerzy Wanat. Pomimo, że zakładano iż ma to być bezpieczna sportowo – rekreacyjna zabawa, emocji nie brakowało! Rywalizowano w 8 konkurencjach, po zliczeniu punktów najlepszym zespołem okazał się I zespół Kostrzyńskiego Stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem” w składzie: Waldemar Niewęgłowski, Andrzej Kruk, Franciszka Chocianowicz, Jerzy Graś, Jerzy Wanat.

Zespół składający się z emerytów niemieckich zajął III miejsce. Po zawodach odbył się poczęstunek potrawami z grilla i wręczenie pucharów ufundowanych przez Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, dyplomów i certyfikatów uczestnictwa przygotowanych przez MOSiR oraz licznych gadżetów zebranych od sponsorów.

Wręczali je organizatorzy wspólnie z dyrektorem marketingu K-SSSE Andrzejem Kailem. Sędziami spartakiady byli pracownicy MOSiR: Antoni Żołna i Władysław Olszewski.

Impreza była bardzo udana, a uczestnikom dostarczała wiele wrażeń i emocji!

W dniu 19 sierpnia br. o godzinie 11.00 na kostrzyńskim obiekcie sportowym zostanie zorganizowana przez Dom Pomocy Społecznej „Dom Seniora” oraz MOSiR Polsko – Niemiecka Spartakiada Seniorów o „Puchar Starosty Gorzowskiego” Józefa Kruczkowskiego. Dyrektor DPS Bogusława Strojnowska oraz dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski serdecznie zapraszają seniorów do wspólnej sportowo – rekreacyjnej zabawy.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign