31. Mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą w halowej piłce nożnej o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta

Filius Metal w mistrzowskiej koronie

Z udziałem 139 zawodników reprezentujących 12 drużyn, w dniu 11 lutego dobiegły końca 31 mistrzostwa Kostrzyna and Odra w halowej piłce nożnej drużyn 5-osobowych o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta. Ogółem w rozegranych 66 spotkaniach strzelono 247 goli (średnia na mecz 3,7 goli). Kostrzyńska impreza należy do jednych z najstarszych na Ziemi Lubuskiej. W 1982 roku pierwszym zwycięzcą został zespół Przetwórstwa KZP (Kostrzyńskie Zakłady Papiernicze –obecnie Arctic Paper Kostrzyn), w dziesiątej edycji górą był Diofan KZP, w 20. mistrzostwach zwyciężył zespół Pavlusa, a w ubiegłorocznych 30 mistrzostwach nadodrzańskiego grodu główne trofeum przypadło firmie „Filius Metal”. Od pierwszych mistrzostw inicjatorem kostrzyńskiej imprezy jest Zygmunt Mendelski – dyrektor MOSiR.

zawody zawody zawody zawody

Tegoroczne zmagania stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a śledzący turniej kibice mogli oglądać grę zawodników reprezentujących kluby od II ligi, po „A” klasę.

Finał „A” o miejsca I – VI: Filius Metal – PEKAES 3:0 (1:0), Jankowski 2, Czarnecki, PEKAES – Larix-Pomorzanin Cychry 2:0 (0:0), Bednarek 2, Filius Metal – Larix-Pomorzanin 1:1 (0:0), Budzałek – Zając, Arctic Paper – Podravka Polska 3:2 (1:1), Barth 2, Papiernik – Wiśniewski, Różański, Podravka Polska – Wendre Polska 1:0 (1:0), Wiśniewski, Arctic Paper – Wendre Polska 2:1 (2:0), Czeleń, Matuszczak – Semeniuk, Filius Metal – Wendre Polska 6:0 (2:0), Jankowski 2, Wójcik, Czarnecki, Ł. Żygielewicz, Budzałek, PEKAES - Podravka Polska 3:1 (1:1), M. Strojny 2, Krupa - Cacaj, Larix-Pomoryanin – Arctic Paper 2:2 (1:1), Zając, Jakiełek – Papiernik 2, Filius Metal – Podrtavka Polska 3:1 (2:1), Jankowski, Młynarski, Budzałek – Cacaj, PEKAES –Arctic Paper 5:0 (2:0), M. Strony 2, Owczarzak, Krupa, Kowalski, Larix-Pomorzanin – Wendre Polska 3:3 (2:1), Zając 2, Skoczek – Głowacki 2, Semeniuk, Filius Metal – Arctic Paper 7:0 (1:0),Budzałek 2, Ł. Żygielewicz, Jankowski, Grala, Młynarski, Czarnecki, PEKAES – WendrePolska 5:0 (1:0), M. Strojny 2, Kowalski, Żurawski, Krupa, Larix-Pomorzanin – Podravka Polska 1:1 (1:0), Zając – R. Żygielewicz.

Tabela końcowa finału „A”

Lp. Zespół Mecze Punkty Bramki
1. FILIUS METAL 5 13:2 20:2
2. PEKAES 5 12:3 15:4
3. ARCTIC  PAPER 5 7:8 7:17
4. LARIX-POMORZANIN 5 4:11 7:9
5. PODRAVKA POLSKA 5 4:11 6:10
6. WENDRE POLSKA 5 1:14 4:14


Finał „B” o miejsca VII – XII: Intermarche – Sarenka osiedle Leśne 4:1 (2:0), Wasilewski, Bogusz, Kostowiecki, Torbiczuk – Fafuła, Sarenka osiedle Leśne – Orlen Sulęcin 5:4 (1:2), Niziński, Musiał, Burzyński, Kozłowski, Iwańczyk – Dobrowolski 3, Miszon, Intermarche – Orlen 5:1 (2:0),Chuchnowski, Kaczorowski, Torbiczuk, Kostowiecki, Zdanowski – Kotwica, Intermarche – Trans 3:1 (2:0), Gruszka, Zdanowski, Bogusz – Owczarczyk, Sarenka osiedle Leśne – Polchar 3:1 (0:1), Kozłowski, Burzyński, Pokusa – Buczyński, IKAA – Coca Cola – Orlen 3:0 vo, Intermarche – Polchar 3:0 (1:0), Kaczorowski, Bogusz, Zdanowski, Sarenka osiedle Leśne – IKAA-Coca Cola 1:0 (1:0), Wrocławski, Trans – Orlen 3:0 vo. Intermarche – IKAA-Coca Cola 3:3 (3:1), Gruszka 2, Torbiczuk – Migdal 2, Olszewski, Trans – Sarenka osiedle Leśne 2:1 (0:1), Sekuła, Owczarczyk – Burzyński, Polchar – Orlen 3:0 vo.

Tabela - grupa B:
Lp. Zespół Mecze Punkty Bramki
7. INTERMARCHE 5 13:2 18:6
8. IKAA – COCA COLA 5 10:5 14:4
9. SARENKA OS. LEŚNE 5 9:6 11:11
10. POLCHAR 5 6:9 7:10
11. TRANS 5 6:9 8:13
12. ORLEN 5 0:15 5:19


Najlepszym zawodnikiem uznany został: Łukasz Żygielewicz (Filius Metal), najlepszym bramkarzem – Bartosz Bryja (IKAA – Coca Cola), „królem strzelców” został Sebastian Jankowski (Filius Metal) – autor 13 goli.

Klasyfikacja strzelców: Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych zespołach zostali: Eryk Wójtowicz (PEKAES), Rafał Żygielewicz (Podravka Polska), Karol Wrocławski (Sarenka osiedle Leśne), Dawid Wójciak (Filius Metal), Dariusz Zdanowski (Intermarche), Grzegorz Zając (Larix Pomorzanin), Radosław Dobrowolski (Orlen), Jakub Barth (Arctic Paper), Kacper Semeniuk (Wendre Polska), Marek Owczarczyk (Trans), Dawid Olszewski (IKAA-Coca Cola), Krzysztof Pokolenko (Polchar).

Wszystkie zespoły nagrodzone zostały pięknymi pucharami, zawodnicy trzech najlepszych drużyn uhonorowani zostali medalami, najlepsi zawodnicy w poszczególnych klasyfikacjach otrzymali statuetki. Nagrody wręczali: Andrzej Kunt – burmistrz miasta Kostrzyna nad Odrą, Tadeusz Łysiak - przewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą oraz Mieczysław Jaszcz, Michał Kunt, Antoni Żołna – radni Rady Miasta.

Zwycięska drużynę reprezentowali: Krzysztof Grala, Robert Budzałek, Sebastian Jankowski, Paweł Wierzbowski, Łukasz Żygielewicz, Łukasz Urman, Dawid Młynarski, Dawid Wójciak, Mateusz Włodarczak, Patryk Landowski, Paweł Czarnecki, Krystian Jankowski – prezes firmy Jeremi Filuś.

Kolejną halową, piłkarską imprezą będą marcowe mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą w kategorii oldboyów (35 lat i więcej) o „Puchar Dyrektora MOSiR”.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign