27. Ogólnopolski Bieg Uliczny „Kostrzyńska Dziesiątka”

W dniu 1 września (sobota) 2012 roku w Kostrzynie nad Odrą rozegrany zostanie jeden z najstarszych biegów na Ziemi Lubuskiej, 27. Ogólnopolski Bieg Uliczny Kobiet i Mężczyzn na dystansie 10 km „Kostrzyńska Dziesiątka”.

Start do biegu nastąpi w dniu 1.09.2012 r. o godzinie 11.00 ze stadionu sportowego MOSiR przy ul. Niepodległości 11. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są w dniu biegu od godziny 9.00. Uczestnicy biegu będą dwukrotnie pokonywali pętlę trasy biegu prowadzącą ulicami: start – stadion ul. Niepodległości, Fabryczna, Olczaka, Asfaltowa, Sosnowa, Drzewicka, Orła Białego, Jagiellońska, ul. Niepodległości – meta stadion.

Trójka najlepszych biegaczek w kategorii Open, w kat. wiekowych: do lat 29, 30 lat i starsze oraz trójka najlepszych biegaczy w kategorii Open, w kat. wiekowych: do lat 29, 30 – 39, 40 – 49, 50 – 59, 60 – 69, 70 – 79 lat oraz 80 lat i starsi, a także trójka najlepszych mieszkańców Kostrzyna nad Odrą w kategorii kobiet i mężczyzn oraz w kategorii niepełnosprawnych na wózkach, nagrodzeni zostaną nagrodami finansowymi, medalami oraz dyplomami.

Uczestnicy biegu zwolnieni są z opłaty startowego. Organizator – kostrzyński MOSiR, dla uczestników biegu zapewnia także ciepły posiłek.

Do biegu, który zaliczany jest do Grand Prix Województwa Lubuskiego, zaproszeni zostali biegacze m.in. z woj. lubuskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, opolskiego i pomorskiego..

W ubiegłorocznym biegu zwyciężyli: Danuta Pietruszyńska (Bielsko k. Międzychodu) – ośmiokrotna zwyciężczyni kostrzyńskiego biegu oraz olimpijczyk z Aten, reprezentant Polski Jan Zakrzewski z Niwisk.

W związku z organizacja biegu informujemy, że w dniu 1.09. od godziny 10.50 do godz. 12.30 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym obejmującym ulice objęte trasą biegu. Prosimy kierowców o wyrozumiałość.

Mieszkańców Kostrzyna nad Odrą serdecznie zapraszamy do śledzenia przebiegu „Kostrzyńskiej Dziesiątki”.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign