XXVI „Kostrzyńska Dziesiątka”

W dniu 10 września br. po raz 26. miasto Kostrzyn nad Odrą będzie miało zaszczyt gościć czołowe biegaczki i biegaczy z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego w znanym w zachodniej części Polski biegu „Kostrzyńska Dziesiątka”. Kostrzyński ogólnopolski bieg ujęty jest w kalendarzu Grand Prix Ziemi Lubuskiej i jest jednym z najstarszych imprez biegowych organizowanych w województwie lubuskim. Inicjatorem tej imprezy biegowej od jego początku tj. 1986 roku jest dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski.

Start do biegu nastąpi o godzinie 11.00 ze stadionu sportowego MOSiR przy ul. Niepodległości 11. Zapisy do biegu przyjmowane są w dniu biegu (10.09.2011 r.) od godziny 9.00.

Trasa biegu prowadzić będzie ulicami Zatorza: ul. Niepodległości, Fabryczna, Olczaka, Asfaltowa, Sadowa, Drzewicka, Orła Białego, Jagiellońska – biegacze dwukrotnie będą pokonywać pętlę trasy biegu, meta – stadion sportowy MOSiR ul. Niepodległości 11.

Trójka najlepszych w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych kobiet do lat 29 i 30 lat i więcej oraz w kategoriach wiekowych mężczyzn: do lat 29, 30 – 39, 40 – 49, 50 – 59, 60 – 69 i 70 lat i starsi, niepełnosprawni na wózkach oraz najlepsi kostrzynianie (kobiety i mężczyźni), nagrodzeni zostaną nagrodami pieniężnymi, medalami oraz dyplomami. Nagrodę otrzyma także najstarszych uczestnik sobotniej imprezy.

W historii kostrzyńskiej imprezy siedmiokrotnie zwyciężała Danuta Pietruszyńska z Międzychodu, pięciokrotnie Danuta Pieczulis z Olsztyna, czterokrotnie Maria Kawiorska z Pszczewa, trzykrotnie Joanna Karpińska ze Szczecina, dwukrotnie Małgorzata Szewczyk z Kostrzyna nad Odrą, jeden raz Dorota Gruszka z Gorzowa Wlkp., Bożena Naronowicz z Dębna, Karina Szymańska z Wąbrzeźna oraz Tatiana Bełkina z Białorusi.

Wśród panów trzykrotnie bieg wygrywali: Zbigniew Murawski (Szczecin), Józef Podbereski (Cychry) oraz Jarosław Pesta z Poznania. Dwukrotnie najszybsi na mecie byli: Zbigniew Cielecki z Myśliborza, Andrzej Nowak z Poznania, Janusz Put ze Strzelec Krajeńskich, zaś jednokrotnie zwyciężali: Julian Oleksy z Żar, Mariusz Staniszewski z Kostrzyna nad Odrą, Tomasz Wilczyński z Oleśnicy, Karol Łagoda ze Śremu, Azad Rakipan z Białorusi, Jacek Lenart ze Zgorzelca, Marek Wasilewski z Piły, Tomasz Chawawko z Dębna, Aleksander Nikalajuk z Białorusi i Łukasz Hryciuk z Dębna.

W ubiegłym roku wśród pań zwyciężyła Danuta Pietruszyńska z Międzychodu, wśród mężczyzn najlepszym był Janusz Put ze Strzelec Krajeńskich.

Rekordzistami kostrzyńskiego biegu są:

Kobiety do lat 29:
Krystyna Pieczulis (Olsztyn)1999 r. 32,20
Kobiety powyżej 29 lat:
Krystyna Pieczulis (Olsztyn)2001 r.37,11

Mężczyźni do lat 29:
Jurij Giczun (Ukraina)2001 r.29,26
Mężczyźni – kategoria 30 – 39 lat:
Zbigniew Murawski (Szczecin)2001 r.29,19
Mężczyźni – kategoria 40 – 49 lat:
Jan Huruk (Słupsk)2001 r.29,45
Mężczyźni – kategoria 50 – 59 lat:
Antoni Młodzieniak (Kostrzyn)1999 r.32,50
Mężczyźni – kategoria 60 – 69 lat:
Józef Wrona (Wieleń)1998 r.36,57
Mężczyźni – kategoria 70 lat i więcej:
Bolesław Sztop (Gorzów)2008 r.43,15

linia

Miasto Kostrzyn nad Odrą oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają do udziału w 26 biegu „Kostrzyńskiej Dziesiątki”.

Informuje się mieszkańców Kostrzyna nad Odrą, że w związku z organizacją biegu wystąpią w dniu 10 września br. chwilowe problemy na czas trwania biegu tj. od godziny 10:55 do godziny 12:15 z korzystania z dróg, których trasa biegu przebiega w/wym. ulicami. Organizator imprezy prosi o wyrozumiałość kierowców.

Zapraszamy mieszkańców nadodrzańskiego grodu do śledzenia biegowych zmagań oraz prosimy o serdeczny doping dla wszystkich uczestników kostrzyńskiego biegu.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign