XXIII Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce Toruń 2013 r.

Medale Krzysztofa Bukiela i Antoniego Młodzieniaka

W dniach 24-25.08.2013 r. na stadionie miejskim w Toruniu odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Weteranów i II Mistrzostwa Polski Lekarzy w lekkiej atletyce. W zawodach udział wzięło udział 336 osób: 52 kobiety i 284 mężczyzn, w tym 30 lekarzy. Zawodnikom dopisała pogoda , było słonecznie i w zawodach nie przeszkadzał wiatr, co jest ważne przy osiąganiu dobrych rezultatów.

Patronat nad zawodami sprawowali: Joanna Mucha Minister Sportu i Turystyki RP i Jerzy Skucha Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Podczas 23. Mistrzostw Polski Weteranów w Toruniu zostało ustanowionych 25 rekordów Polski oraz dwa zostały wyrównane. Ponadto poprawionych zostało 46 rekordów Mistrzostw Polski i dwa wyrównano.

Od kilkunastu lat w Mistrzostwach Polski Weteranów w lekkiej atletyce biorą udział mieszkańcy Miasta Kostrzyn nad Odrą. W bieżącym roku do Torunia pojechali promować nasze miasto i walczyć o medale Mistrzostw Polski, Antoni Młodzieniak, już po raz siedemnasty oraz Krzysztof Bukiel, po raz czwarty. Występ naszym utytułowanych biegaczy był znakomity, gdyż razem w konkurencjach biegowych zdobyli 5 medali: 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe medale oraz dwukrotnie sklasyfikowani byli na IV miejscu.

W pierwszym dniu zawodów podczas biegu na 1500 m w kat M-65 Antoni Młodzieniak zdobył brązowy medal z dobrym wynikiem 6:04 min., a Krzysztof Bukiel w kat M-50 był czwarty z czasem 4,52 min . Po kilku godzinach odpoczynku w biegu na 3000 metrów z przeszkodami Bukiel wywalczył złoty medal zdobywając tytuł Mistrza Polski Weteranów z dobrym czasem 12,17 min.

W drugim dniu mistrzostw zawodnicy reprezentujący MOSiR Kostrzyn nad Odrą, startowali w tych samych konkurencjach na 5000 m. i 800 m . Najpierw Antoni Młodzieniak zdobył brązowy medal w biegu na 5000 z czasem 23,52 min., a w jego ślady poszedł Krzysztof Bukiel kopiując wyczyn starszego kolegi, też sięgając po brąz w czasie 19,19 min. Po godzinie odpoczynku nasi biegacze wystartowali w ostatnim swoim starcie na MPW na dystansie 800 m. Pan Antoni zdobył srebro i tytuł Wicemistrza Polski Weteranów LA z wynikiem 3,13 min., a Pan Bukiel zajął IV miejsce z wynikiem 2,26 min.

Poziom sportowy Mistrzostw Polski w Toruniu był bardzo wysoki o czym świadczy ilość pobitych rekordów.

Tak więc występ naszych lekkoatletów należy zaliczyć do bardzo udanych , pobiegali w Toruniu na dobrym poziomie osiągając dobre rezultaty, przywożąc do Kostrzyna nad Odrą pięć medali każdego koloru.

Serdecznie gratulujemy naszym biegaczom i życzymy zwycięstw oraz dalszych sukcesów w kolejnych imprezach biegowych.