Spinningowe Grand Prix PZW Okręgu Gorzowskiego

Gerard Kupny z Gorzowa najlepszy

W dniu 24 października 2010 roku na rzece „Odra” w Kostrzynie nad Odrą, rozegrano 10. edycję zawodów wędkarskich o „Puchar Dyrektora MOSiR” Zygmunt Mendelskiego. Końcowe wyniki z zawodów zaliczane są do Grand Prix Okręgu PZW Gorzów Wlkp. W zawodach startowało razem 50 osób, w tym dwie panie i trzech juniorów.

Pogoda w tym dniu sprawiła uczestnikom niemiłą niespodziankę, zmiana frontów atmosferycznych, bardzo silny i zimny wiatr były sporym utrudnieniem dla zawodników, a także spowodowało to słabsze brania licznych w tych wodach drapieżników. W zawodach z dorobkiem 7.690 punktów pewnie zwyciężył Gerard Kupny z Klubu Wędkarskiego „G-2”, który o ponad 1.200 punktów wyprzedził klubowego kolegę Marcina Romańczuka oraz Tomasza Gruszeckiego z Klubu Wędkarskiego „Sandacz” z Kostrzyna nad Odrą. Warunki panujące na łowisku okazały się za trudne dla startujących pań, juniorów i wielu seniorów. Nie mniej jednak, wędkarze po raz kolejny udowodnili, że są odporni na trudne warunki i złowili kilka przyzwoitych ryb. Złowiono przed czasem 5 kompletów szczupaków, które ich łowcom przyniosły sporo punktów.

Uzyskane wyniki:

1 m.Gerard KupnyKW. „G-2” Gorzów Wlkp.7.690 pkt.
2 m.Marcin RomańczukKW. „G-2” Gorzów Wlkp.6.450 pkt.
3 m.Tomasz GruszeckiKW „Sandacz” Kostrzyn6.425 pkt.
4 m.Adam IwaszkoKW „Sandacz” Kostrzyn5.715 pkt.
5 m.Marek SołoduchaPZW Słubice3.785 pkt.
6 m.Piotr JankowskiPZW Gorzów Wlkp.1.570 pkt.
7 m.Mirosław SiudyPZW Witnica1.465 pkt.
8 m.Stefan ChwirotKW „Sandacz” Kostrzyn1.450 pkt.
9 m.Bartłomiej FrąckowiakPZW Gorzów Wlkp.1.100 pkt.
10 m.Marek KorpowskiPZW Górzyca855 pkt.
11 m.Grzegorz KozackiPZW nr 3 Kostrzyn765 pkt.

Zawody uświetnił swoją obecnością Burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt, który pogratulował zwycięzcom oraz wręczył puchary i okolicznościowe dyplomy. Najlepsi otrzymali nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dyrekcja kostrzyńskiego MOSiR składa serdeczne podziękowanie prezesowi Florianowi Bułgajewskimu oraz zarządowi Koło PZW nr 3 w Kostrzynie nad Odrą za wzorowe przygotowanie zawodów oraz za czuwanie nad ich prawidłowym przebiegiem. Smaczne posiłki dla wszystkich uczestników serwował bar „Duet” z Kostrzyna nad Odrą.

Organizatorami zawodów byli MOSiR oraz PZW nr 3 w Kostrzynie nad Odrą. Zapraszamy na kolejne zawody, wierząc, że pogoda i ryby będą dla wędkarzy łaskawsze.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign