MOSiR dziękuje

Międzynarodowy Poland Open w zapasach. Kostrzyński MOSiR dziękuje. W dniach 26 – 28 maja br. w hali widowiskowo – sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą odbyły się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów (kat. wiekowa 18 – 20 lat) oraz Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów młodszych (kat. wiekowa 15 – 17 lat), w zapasach w stylu klasycznym. Impreza nadana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie w pełni spełniła plany, zamierzenia i oczekiwania w jego realizacji. W zawodach wzięło udział 164 zapaśników z Białorusi, Holandii, Niemiec, Czech i Polski.


W ocenie członka Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego, delegata technicznego PZZ Witolda Ciemierza, sędziego głównego Karola Łebkowskiego, pełniącego obowiązki prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, dwukrotnego złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich Andrzeja Wrońskiego, trenerów kadr narodowych Polski Piotra Szczeponioka i Mariusza Gicewicza, trenerów reprezentacji zagranicznych i krajowych zawody stały na bardzo, bardzo dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym, były profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone. Zapewniono uczestnikom niesamowitą rywalizację sportową, zapewniono promocję przedsięwzięcia oraz wspaniałą atmosferę, co niewątpliwie przyczyniło się do dalszego lepszego postrzegania organizatora, jakim był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przez wszystkich uczestników, sędziów i gości Poland Open. Szczególną uwagą jest udział, obok ekip krajowych, narodowych zagranicznych reprezentacji.
Sportowy maraton przebiegł zgodnie z programem, dostarczając zgromadzonym kibicom okazji do śledzenia walk na jak najwyższym poziomie. Pięknie, bogato i kolorowo udekorowana hala widowiskowo-sportowa jeszcze bardziej znacząco podniosła rangę zapaśniczych zawodów.
Niniejszym pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów młodszych i Juniorów w zapasach, POLAND OPEN’2017.
Składam podziękowania burmistrzowi Miasta Kostrzyn nad Odrą panu Andrzejowi Kuntowi, zastępcy burmistrza panu Zbigniewowi Biedulskiemu, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki pani Marzenie Brenk – Sułkowskiej, przewodniczącemu Rady Miasta panu Markowi Tatarewiczowi – za promowanie Poland Open, za okazaną wszelką pomoc.
Dziękuję, kostrzyńskim radnym Rady Powiatu Gorzowskiego oraz radnym Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą, za wsparcie i propagowanie imprezy zapaśniczej oraz za okazaną wszelką pomoc w jej organizacji, panu Leszkowi Naumowiczowi – dyrektorowi Zespołu Szkół, za udostępnienie obiektu sportowego wraz z zapleczem oraz za okazaną wszelką pomoc w przygotowaniu obiektu do zawodów, za pomoc w realizacji wszelkich zadań związanych z organizacją po raz pierwszy w Kostrzynie nad Odrą Międzynarodowego Pucharu Polski.
Serdecznie dziękuję instytucjom i firmom:

Serdecznie dziękuję pani Ewie Grzelczak oraz dr Wojciechowi Guli – za czuwanie nad zdrowiem zapaśników, za zabezpieczenie medyczne.
Serdecznie dziękuję kostrzyńskim zapaśnikom, trenerom – reprezentującym Nasze Miasto w mistrzostwach, za znakomitą postawę, za dostarczenie sportowych emocji, za zdobyte medale przez Sebastiana Urbańskiego, Macieja Czarneckiego, Tomasza Lewandowskiego oraz za zajęcie bardzo wysokiej V lokaty w klasyfikacji zespołowej juniorów młodszych oraz X miejsca w klasyfikacji zespołowej juniorów.
Dziękuję:

Za bardzo dobre warunki zakwaterowania i wyżywienia, za miłą obsługę ekip zagranicznych, gości z Polskiego Związku Zapaśniczego, sędziów oraz kadry szkoleniowej, kierowników ekip, zawodników z 34 polskich klubów sportowych.
Dziękuję paniom: Julii Kozioł (Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą), Karolinie Fałat (Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą), Joannie Kierzkowskiej (Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą), oraz Paulinie Kaźmierskiej (LO Gorzów Wlkp.), z młodzieżowej Rady Miasta – za pomoc przy dekoracji medalistów,
Dziękuję wszystkim kostrzyńskim sympatykom i kibicom, za udział w śledzeniu przebiegu zawodów, za wzorowy i kulturalny doping oraz za stworzenie miłej atmosfery.
Dziękuję Państwu oraz wszystkim tym, którzy zażyczyli sobie bezimienność, za okazaną pomoc przyczyniając się do wspólnego sportowego i organizacyjnego sukcesu.
Jeszcze raz Wszystkim Państwu serdecznie i pięknie DZIĘKUJĘ.

Z poważaniem

Zygmunt Mendelski
Dyrektor MOSiR

zapasy
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR