IX Halowa Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna

W dniu 15 lutego 2017 roku w hali MOSiR w Kostrzynie nad Odrą odbyła się IX Halowa Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Seniorów o „Puchar Dyrektora MOSiR”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Człowiekiem Jestem oraz MOSiR Kostrzyn nad Odrą. MOSiR zapewnia nie tylko miejsce do sportowo-rekreacyjnych zmagań, ale także dyplomy, puchary i certyfikaty uczestnictwa oraz pomoc przy sędziowaniu. Całą reszta, tj. zapewnieniem frekwencji uczestników, gadżetami, poczęstunkiem, napojami, itp. - Stowarzyszenie. Już od godziny dziesiątej na hali zaczęli pojawiać się pierwsi sportowcy czyniąc przygotowania do rywalizacji.


spartakiada seniorow
spartakiada seniorow

O godzinie 11.00 zastępca dyrektora MOSiR Mariusz Staniszewski oraz prezes Stowarzyszenia Jerzy Wanat dokonali oficjalnego otwarcia spartakiady i zaprosili wszystkich do uczestnictwa w sportowo-rekreacyjnych zmaganiach, życząc wszystkim przede wszystkim dobrej zabawy, miłej atmosfery oraz dużo sił i zdrówka do pokonania wszystkich konkurencji. Do zmagań które trwały prawie przez dwie godziny przystąpiło 22 seniorów, najliczniej reprezentowane były panie powyżej 70 roku życia. Każda z konkurencji była odpowiednio punktowana i na specjalnej liście zapisywano wynik i punkty każdemu z uczestników dzięki czemu można było wyłonić najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Całość imprezy przeprowadzili pracownicy MOSiR Mariusz Staniszewski oraz Roman Bućkowski.
Startującym nie brakowało wigoru, woli walki (której mógłby im pozazdrościć nie jeden młodzieniaszek) ale co najważniejsze wszyscy bawili się wyśmienicie z pełnym uśmiechem na twarzy.


Najstarszą uczestniczką spartakiady była licząca sobie 82 lata Janina Gudziak a wśród panów najstarszy był 79 letni Tadeusz Kramek. Najstarszych uczestników nagrodzono pamiątkowymi statuetkami.


Choć była to przede wszystkim wspaniała zabawa to najlepszych uhonorowano pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami, dekoracji dokonał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski.

Po zakończeniu turnieju wszyscy po wyczerpujących zmaganiach zasiedli do wspólnego posiłku i mogli uraczyć się smacznymi kiełbaskami.

Seniorzy zmagali się w sześciu konkurencjach takich jak:

Uczestnicy spartakiady rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych do 70 lat i powyżej 70 lat:


Wyniki spartakiady:

Panie do 70 lat:

 1. Zofia Dudkiewicz – 24 pkt
 2. Genowefa Polowczyk – 23 pkt
 3. Regina Kukla – 21 pkt

Panie powyżej 70 lat:

 1. Franciszka Chocianowicz – 48 pkt
 2. Adela Pawlukiewicz – 47 pkt
 3. Maria Pobereska – 43 pkt

 

Panowie do 70 lat:

 1. Marian Jawin – 21 pkt
 2. Witold Puzio – 21 pkt
 3. Jerzy Graś – 13 pkt

Powyżej 70 lat:

 1. Władysław Kosiorek – 18 pkt
 2. Jerzy Wanat – 13 pkt
 3. Tadeusz Kramek – 13 pkt.
spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow spartakiada seniorow
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR