Bartosz Łapo wygrywa finał… o 5km!

Konkurs „Spalamy kalorie na rowerach” organizowany przez MOSiR w Kostrzynie nad Odrą, Młodzieżową Radę Miasta Kostrzyn nad Odra oraz Komisariat Policji w Kostrzynie nad Odrą dobiegł końca. Akcja prozdrowotna skierowana była do uczniów szkół gimnazjalnych oraz szkoły ponadgimnazjalnej. Odbywała się w dwóch etapach: edukacji wśród młodzieży dot. bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz spalaniu kalorii na rowerach przy użyciu aplikacji endomondo. W wyniku akcji młodzież nie tylko uzyskała wiadomości dot. bezpiecznego poruszania się rowerem po mieście ale również miała możliwość zdrowej, prowadzonej w duchu sportowej rywalizacji.


W konkursie „Spalamy kalorie na rowerach” wzięło udział 24 dziewcząt i 20 chłopców. Uczniowie Gimnazjum Nr 1 przejechali razem 2.443 km, Gimnazjum Nr2 1175 km, a Zespół Szkół przejechał aż 6.845 km! Kategoria dziewcząt została już rozstrzygnięta podczas Pikniku na Powitanie Lata na Osiedlu Leśnym (przypomnijmy: zwyciężyła Oliwia Hildebrandt przed Martyną Błażek i Mirellą Henrykowską – reprezentantki kostrzyńskiego Zespołu Szkół) W kategorii chłopców organizatorzy zadecydowali na przeprowadzenie dogrywki. Warto nadmienić, że w finale reprezentowane były wszystkie trzy szkoły biorące udział w konkursie i oto ostateczne wyniki:

I. Bartosz Łapo (Gimnazjum Nr2 w Kostrzynie nad Odrą) – 463 km
II. Łukasz Musiał (Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą) – 458 km
III. Michał Semaszczuk (Gimnazjum Nr1 w Kostrzynie nad) – 229 km

Trzej finaliści zostali nagrodzeni przez Antoniego Żołnę i Mariusza Staniszewskiego przepięknymi pucharami i albumami z okazji 60-lecia kostrzyńskiej piłki nożnej. Zwycięzca otrzymał rower marki ROMET ufundowany przez sklep mediaElectro (ul. Gorzowska 96 w Kostrzynie nad Odrą), któremu w tym miejscu pragniemy podziękować za wsparcie naszej akcji.

Spalamy Kalorie na rowerach Spalamy Kalorie na rowerach Spalamy Kalorie na rowerach Spalamy Kalorie na rowerach Spalamy Kalorie na rowerach Spalamy Kalorie na rowerach
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR