Spławikowe mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą

Spławikowe mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą. Kasperkiewicz i Matyjaszko w blasku złota. W dniu 13 sierpnia br. na kanale warnickim Koło Wędkarskie nr 3 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji byli organizatorami Spławikowych Mistrzostw Kostrzyna nad Odrą o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta. Mistrzostwa odbyły się z udziałem 1 kobiety i 39 mężczyzn z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. O godzinie 7.30 prezes PZW Koło Wędkarskie nr 3 Edward Kasperkiewicz wspólnie z prezesem Zarządu Okręgu PZW Janem Włodarczakiem serdecznie powitali rekordową ilość w historii spławikowych mistrzostw Miasta wędkarzy życząc udanych mistrzostw.

 


Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Jerzy Rybka – sędzia główny, Kazimierz Rysiukiewicz – sędzia sekretarz, Ryszard Kucharski, Zbigniew Dybka i Leopold Budziński – sędziowie kontrolni.

Wyniki końcowe mistrzostw Kostrzyna nad Odrą:

Kobiety

 1. Krystyna Kasperkiewicz - KW nr 3 Kostrzyn nad Odrą


Mężczyźni

 1. Emil Matyjaszko - Dorado Gorzów Wlkp.
 2. Grzegorz Garczyński - KW nr 3 Kostrzyn nad Odrą
 3. Tomasz Fabich
 4. Władysław Mudrecki - Witnica
 5. Mech Robert - KW nr 3 Kostrzyn nad Odrą
 6. Grzegorz Bunda
 7. Tomasz Płocha - Gubin
 8. Jan Włodarczak - KW nr 3 Kostrzyn nad Odrą
 9. Mirosław Rój - KW nr 3 Kostrzyn nad Odrą
 10. Edward Kasperkiewicz - KW nr 3 Kostrzyn nad Odrą
 11. Jacek Kozielski - Gorzów Wlkp.
 12. Bogdan Samuel - Słubice

(ogółem sklasyfikowano 39 wędkarzy)

Nagrodami w postaci pucharów, medali, dyplomów nagrodzono trzech najlepszych w kategorii seniorów oraz najlepszą kobietę. Czternastu najlepszych wędkarzy w nagrodę otrzymało sprzęt wędkarski. Uczestnikom zawodów wędkarskich zapewniono ciepły poczęstunek.
Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, w imieniu burmistrza Andrzeja Kunta, serdecznie podziękował wszystkim wędkarzom za przyjęcie zaproszenia, za udział w kostrzyńskich mistrzostwach, zapraszając jednocześnie do udziału w zbliżających się spinningowych zawodach o puchar dyrektora MOSiR, które odbędą się w dniu 26.08.br. na rzece „Odra” (na wysokości centrum Szumiłowa) oraz spinningowych zawodów wędkarskich o puchar burmistrza, które odbędą się w dniu 30 września br. na rzece „Odra” – bastion „Filip”.


Bardzo miłym akcentem zawodów było wręczenie przez prezesa zarządu PZW Okręg Gorzowski Jana Włodarczaka oraz prezesa PZW Koło nr 3 Edwarda Kasperkiewicza, dyrektorowi kostrzyńskiego MOSiR nadanego przez prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego Dionizego Ziemieckiego medalu „Zasłużony dla Polskiego Związku Wędkarskiego” w uznaniu za zasługi wniesione w rozwój i upowszechnianie wędkarstwa.


 

 

Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR