"Pętla kostrzyńska" wciąż popularna!

Sposób na spędzenie wolnego czasu czyli rejs malowniczą „Pętlą Kostrzyńską”? Zainteresowanie i chęć poznania tej trasy przyciągnęła w tym roku wodniaków z innych rejonów Polski. 21 lipca z mariny MOSiR „Delfin” Kostrzyn nad Odrą wyruszyło w rejs; z Poznania- Ewa i Maciej Pietrzakowie; z Leszna - Leszek i Elżbieta Stawińscy; z Przeźwierowa- Edmund Jurdziński; z Gorzowa- Joanna Wojciechowska i Kostrzyn-Tomasz Retwiński. Trasa z Kostrzyna nad Odrą, Wartą, Odrą, kanałem  Havel/Odra (poprzez Hohensaaten, Oderbergh, Oranienburg), Berlin, Poczdam następnie poprzez kanał Spree/Odra (Fuerstenwalde, Eisenhuttenstadt) aby w końcu z powrotem wpłynąć do Odry i po minięciu Słubic powrócić do punktu wypłynięcia.


rybki
rybki

Celem rejsu jest poznanie oraz ponowne sprawdzenie warunków dla wodniaków, które w przyszłości pomogą w modernizacji przewodnika wydanego w 2014 r  przez wodniaków  zrzeszonych w Klubie Żeglarskim „Delfin” przy wsparciu Urzędu Miasta Kostrzyn. Przewodnik  który nadal cieszy się i dużym zainteresowaniem można np. pobrać bezpłatnie na stronie klubu. Dostajemy sygnały że jest zainteresowanie wydaniem papierowym pytają o nie min. duże księgarnie które poszukują podobne tematy. Mam nadzieję że ten rejs poszerzony o Poczdam przyczyni się w przyszłości do ponownego wydania wersji papierowej.

rybki

Przewodnik posiada oznaczenia na całym przebiegu Pętli miejsc, w których można zacumować do brzegu, odpocząć, zjeść czy wreszcie przenocować. Oczywiście w poradniku znajdują się także informacje o warunkach żeglugowych i obowiązujących przepisach, zakazach i innych parametrach użytkowych poszczególnych odcinków. Wskazane są także obiekty, które warto zwiedzić jak choćby Twierdza Kostrzyn czy Berlin, z jego wyjątkową siecią kanałów rzecznych, umożliwiających całkiem nowe spojrzenie na miasto. Wyjątkowość Pętli polega także na tym, że możemy zdecydować się zarówno na jej całościowe przebycie jak również na wybranie się w rejs na wybranych odcinkach. Co więcej, dzięki doskonałej komunikacji drogowej czy kolejowej pomiędzy poszczególnymi punktami trasy można łatwo i szybko zmienić członków załogi czy przemieszczać się np. samochodem omijając nieinteresujące dla nas odcinki. 

Życzymy zatem stopy wody pod kilem !

Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR