Konin pogrążony w Kostrzynie

Festiwal strzelecki, 18 bramek w meczu 13:5 dla Kostrzyna i kompromitacja gości z Konina. Tak można w kilku słowach opisać mecz pomiędzy wiceliderem tabeli II ligi futsalu IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn a trzecim zespołem tabeli KKF Konin. Kibice, którzy przybyli na niedzielny mecz liczyli na emocjonujące widowisko pomiędzy zespołami z 2 i 3 miejsca w tabeli i na rewanż za porażkę w Koninie, niestety chyba się zawiedli. Mecz przebiegał całkowicie jednostronnie, goście nie mieli żadnej koncepcji gry, zostali całkowicie zdominowani przez futsalowców z Kostrzyna. Już pierwsze rozegranie piłki kończy się strzałem na bramkę gości i Artur Korman w 5 sekundzie meczu zdobywa pierwszą bramkę.

Turniej PN
Turniej PN

Gra układa się naprawdę dobrze dla zespołu IKAA MOSiR, nie pozwalamy gościom na stworzenie żadnej dogodnej sytuacji strzeleckiej całkowicie kontrolując mecz. W piątej minucie po znakomitym strzale na 2:0 wynik podnosi Valerii Popruha a w 13 mamy już 3:0. Kibice szaleją a zespół z Konina jest całkowicie pogubiony, w końcu w 16 minucie udaje im się jednak zdobyć pierwszą bramkę. Na odpowiedź naszego zespołu nie trzeba było długo czekać w 18 minucie Sebastian Jankowski podnosi wynik meczu na 4:1 na tym jednak nie koniec bo gości pogrążają jeszcze w 19 Robert Budzałek i w 20 Piotr Siembida i do szatni schodzimy prowadząc 6:1. Po przerwie IKAA MOSiR nie zwalnia tempa i już w pierwszej minucie Dominik Siwiński strzela kolejna bramkę jednak w tej samej minucie odpowiadają goście i zdobywają drugiego gola i mamy 7:2. 22, 23, 24 minuta to kolejne bramki dla Kostrzyna a na listę strzelców ponownie wpisuje się Dominik Siwiński oraz dwukrotnie Dominik Skrzyński i to jest już pogrom prowadzimy 10:2. Niestety nasi piłkarze wykorzystują limit fauli i goście z Konina dostają aż trzy szanse na zdobycie gola z rzutu karnego przedłużonego, udaje im się raz.
W 30 i 36 minucie ponownie do bramki Konina trafia Dominik Siwiński, w 37 Valerii Popruha i na koncie mamy już 13 bramek. Po zamieszaniu pod naszą bramkę tracimy jeszcze gola po samobójczym strzale oraz po kolejnym rzucie karnym przedłużonym.

Turniej PN

1’ – Artur Korman - 1:0
5’ – Valerii Popruha - 2:0
13’ – Marcin Adamczewski - 3:0
16’ – Damian Tylak – 3:1
18’ - Sebastian Jankowski – 4:1
19’ – Robert Budzałek – 5:1
20’ – Piotr Siembida – 6:1
21’ – Dominik Siwiński – 7:1
21’ – Krystian Andrzejczak – 7:2
22’ - Dominik Siwiński - 8:2
23’ - Dominik Skrzyński - 9:2
24’ - Dominik Skrzyński - 10:2
27’ – Sebastian Raczkowski – 10:3
30’ – Dominik Siwiński – 11:3
36’- Dominik Skrzyński – 12:3
37’ – Valerii Popruha – 13:3
37’ – Dominik Skrzyński(samobójcza) – 13:4
39’ – Damian Tylak – rz.k przedłużony – 13:5

IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą wystąpiła w składzie: Piotr Siembida, Artur Korman, Marcin Adamczewski, Sebastian Jankowski, Marcin Buliczak, Krzysztof Chuchnowski, Valerii Popruha, Dominik Siwiński, Robert Budzałek, Dominik Skrzyński: trener Michał Mendelski, kierownik drużyny Władysław Kędzior, trener bramkarzy Marek Wilczek.

Wśród gości na trybunach zasiedli m.in. Zbigniew Biedulski – wiceburmistrz miasta Kostrzyn nad Odrą, Mirosław Wrzesiński – prezes firmy Colloseum Marketing Sport, Marek Tatarewicz – przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Kail – dyrektor marketingu KSSSE, Piotr Dziekan radny Rady Miasta, Marek Markowski – właściciel firmy OK. – STYL, Paweł Pulkowski - firma Pavlus, Marcin Wieliczko - prezes TS „Celuloza”, Roman Krygier – skarbnik TS „Celuloza”, Adam Frąckowiak – właściciel restauracji – pizzerii „HEJ”, w hali gościliśmy także redaktorów TVP Gorzów oraz Radia „Zachód”.

Zespół IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn wspierają:
Miasto Kostrzyn nad Odrą – burmistrz Andrzej Kunt
PHU IKAA - Aneta i Ireneusz Suchomel
Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna - prezes Krzysztof Kielec
FIRE PRO SERVICE – Sebastian Świstel (firma dbająca o rozwój warunków ochrony przeciwpożarowej)