Konin pogrążony w Kostrzynie

Festiwal strzelecki, 18 bramek w meczu 13:5 dla Kostrzyna i kompromitacja gości z Konina. Tak można w kilku słowach opisać mecz pomiędzy wiceliderem tabeli II ligi futsalu IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn a trzecim zespołem tabeli KKF Konin. Kibice, którzy przybyli na niedzielny mecz liczyli na emocjonujące widowisko pomiędzy zespołami z 2 i 3 miejsca w tabeli i na rewanż za porażkę w Koninie, niestety chyba się zawiedli. Mecz przebiegał całkowicie jednostronnie, goście nie mieli żadnej koncepcji gry, zostali całkowicie zdominowani przez futsalowców z Kostrzyna. Już pierwsze rozegranie piłki kończy się strzałem na bramkę gości i Artur Korman w 5 sekundzie meczu zdobywa pierwszą bramkę.


Turniej PN
Turniej PN

Gra układa się naprawdę dobrze dla zespołu IKAA MOSiR, nie pozwalamy gościom na stworzenie żadnej dogodnej sytuacji strzeleckiej całkowicie kontrolując mecz. W piątej minucie po znakomitym strzale na 2:0 wynik podnosi Valerii Popruha a w 13 mamy już 3:0. Kibice szaleją a zespół z Konina jest całkowicie pogubiony, w końcu w 16 minucie udaje im się jednak zdobyć pierwszą bramkę. Na odpowiedź naszego zespołu nie trzeba było długo czekać w 18 minucie Sebastian Jankowski podnosi wynik meczu na 4:1 na tym jednak nie koniec bo gości pogrążają jeszcze w 19 Robert Budzałek i w 20 Piotr Siembida i do szatni schodzimy prowadząc 6:1. Po przerwie IKAA MOSiR nie zwalnia tempa i już w pierwszej minucie Dominik Siwiński strzela kolejna bramkę jednak w tej samej minucie odpowiadają goście i zdobywają drugiego gola i mamy 7:2. 22, 23, 24 minuta to kolejne bramki dla Kostrzyna a na listę strzelców ponownie wpisuje się Dominik Siwiński oraz dwukrotnie Dominik Skrzyński i to jest już pogrom prowadzimy 10:2. Niestety nasi piłkarze wykorzystują limit fauli i goście z Konina dostają aż trzy szanse na zdobycie gola z rzutu karnego przedłużonego, udaje im się raz.
W 30 i 36 minucie ponownie do bramki Konina trafia Dominik Siwiński, w 37 Valerii Popruha i na koncie mamy już 13 bramek. Po zamieszaniu pod naszą bramkę tracimy jeszcze gola po samobójczym strzale oraz po kolejnym rzucie karnym przedłużonym.

Turniej PN

1’ – Artur Korman - 1:0
5’ – Valerii Popruha - 2:0
13’ – Marcin Adamczewski - 3:0
16’ – Damian Tylak – 3:1
18’ - Sebastian Jankowski – 4:1
19’ – Robert Budzałek – 5:1
20’ – Piotr Siembida – 6:1
21’ – Dominik Siwiński – 7:1
21’ – Krystian Andrzejczak – 7:2
22’ - Dominik Siwiński - 8:2
23’ - Dominik Skrzyński - 9:2
24’ - Dominik Skrzyński - 10:2
27’ – Sebastian Raczkowski – 10:3
30’ – Dominik Siwiński – 11:3
36’- Dominik Skrzyński – 12:3
37’ – Valerii Popruha – 13:3
37’ – Dominik Skrzyński(samobójcza) – 13:4
39’ – Damian Tylak – rz.k przedłużony – 13:5

IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą wystąpiła w składzie: Piotr Siembida, Artur Korman, Marcin Adamczewski, Sebastian Jankowski, Marcin Buliczak, Krzysztof Chuchnowski, Valerii Popruha, Dominik Siwiński, Robert Budzałek, Dominik Skrzyński: trener Michał Mendelski, kierownik drużyny Władysław Kędzior, trener bramkarzy Marek Wilczek.


Wśród gości na trybunach zasiedli m.in. Zbigniew Biedulski – wiceburmistrz miasta Kostrzyn nad Odrą, Mirosław Wrzesiński – prezes firmy Colloseum Marketing Sport, Marek Tatarewicz – przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Kail – dyrektor marketingu KSSSE, Piotr Dziekan radny Rady Miasta, Marek Markowski – właściciel firmy OK. – STYL, Paweł Pulkowski - firma Pavlus, Marcin Wieliczko - prezes TS „Celuloza”, Roman Krygier – skarbnik TS „Celuloza”, Adam Frąckowiak – właściciel restauracji – pizzerii „HEJ”, w hali gościliśmy także redaktorów TVP Gorzów oraz Radia „Zachód”.Zespół IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn wspierają:
Miasto Kostrzyn nad Odrą – burmistrz Andrzej Kunt
PHU IKAA - Aneta i Ireneusz Suchomel
Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna - prezes Krzysztof Kielec
FIRE PRO SERVICE – Sebastian Świstel (firma dbająca o rozwój warunków ochrony przeciwpożarowej)
TOM – ZAUN – Jakub Głowicki
OK – STYL – Marek Markowski
UBEZPIECZENIA – Tomasz Moskal
MULTIBOR – Anna Borowska
DREWFORM – Danuta i Andrzej Szczepińscy
BAR „OCZKO” – Julian Pawłowski
RESTAURACJA – PIZZERIA „HEJ” – Adam Frąckowiak
RAVEN Sp. z o.o. – Krzysztof Wojciechowski
BŁAŻKÓW – USŁUGI REMONTOWO – BUDOWLANE z Witnicy – Jakub Błażków
FELGEO PL – Waldemar Michałowski i Marcin Pilecki (sponsor upominków dla dzieci AP Lech Poznań Dariusz Dudka),
BROGAZ - Stanisław i Ewa Brożyński (sponsor upominków dla dzieci)
INSTAL – Bogdan Musiał – (sponsor upominków dla dzieci)
AUTOCREW – Mirosław Dagil
MONTAX Sp. z o.o. – Daria Landowska – prezes zarządu
Pavlus – Sp. z o.o. – Barbra Pulkowska
Pawilon Gastronomiczny – Monika Juszkiewicz
Filius Metal – Jeremi Filuś

Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR