Wakacje z MOSiR rozpoczęte

Wakacje z MOSiR rozpoczęte, w ramach „Akcji lato 2017”, której głównym celem jest propagowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja gier zespołowych oraz indywidualnych odbyły się pierwsze zajęcia sportowo-rekreacyjne. We wtorek i środę odbyły dwa turnieje piłkarskie o „Puchar Lata”, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych szczególnie w środę na boisku przy Gimnazjum nr 1 zebrała się spora grupa młodych piłkarzy, którzy zmagali się nie tylko z przeciwnikami ale także z deszczem co nie przeszkodziło im toczyć zaciętych i pasjonujących pojedynków   zakończonych efektownymi strzałami na bramkę i paradami bramkarzy.


W pierwszym dniu do rywalizacji szkół podstawowych przystąpiły tylko dwa zespoły: FC Dąbroszyn oraz FC Leon jednak pojedynek był bardzo wyrównany i pasjonujący. W regulaminowym czasie gry było 10:10 i o zwycięstwie zdecydować musiały rzuty karne w których minimalnie lepszy okazał się zespół FC Dąbroszyn wygrywając 9:8 i to temu zespołowi przypadł pierwszy w tym roku „Puchar Lata”. Drugi dzień zmagań piłkarskich to był już mały maraton, do rywalizacji przystąpiło około 40 zawodników reprezentujących 5 drużyn. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” z czasem gry 2x7 minut. Także  w tym dniu  pojedynki były bardzo wyrównane szczególnie walka o pierwsze miejsce gdzie  spotkały się zespoły Szerszeni i Niedoszłych Piłkarzy. Pojedynek był tak wyrównany, że musiano rozegrać dogrywkę, która też nie rozstrzygnęła meczu i dopiero rzuty karne przechyliły szalę zwycięstwa na stronę drużyny Szerszeni.

Wyniki turnieju:


Wtorek 04.07.2017
FC Dąbroszyn – FC Leon – 10:10 – rzuty karne 9:8

  1. FC Dąbroszyn
  2. FC Leon

Środa 05.07.2017

  1. Szerszenie
  2. Niedoszli Piłkarze
  3. To My
  4. Kolejorz
  5. Trole
Zespoły Szerszenie Trole Kolejorz To My Niedoszli Piłk. pkt. bramki m-ce
Szerszenie X 9:2 6:2 5:4 5:5 10 25:13 I
Trole 2:9 X 1:2 2:5 1:4 0 6:20 V
Kolejorz 2:6 2:1 X 2:5 2:7 3 8:19 IV
To My 4:5 5:2 5:2 X 0:5 6 14:14 III
Niedoszli Piłk. 5:5 4:1 7:2 5:0 X 10 21:8 II

Dogrywka:

Szerszenie - Niedoszli Piłkarze - 2:2 - karne 6:5

Wszystkie zespoły udekorowano pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami a każdy z uczestników za trud włożony w grę otrzymał sok, owoc oraz baton czekoladowy. Turniej przeprowadzili Antoni Żołna oraz Mariusz Staniszewski.

Galeria pierwszy dzień

Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN

Galeria drugi dzień

Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN Turniej PN
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR