Otwarte zawody spinningowe o "Puchar Burmistrza"

W dniu 17 września 2016 roku odbyły się  Otwarte zawody spinningowe o "Puchar Burmistrza". Organizatorem był Zarząd Koła PZW nr 1 oraz MOSiR Kostrzyn nad Odrą. Zawody odbyły się na rzece Odrze od miejscowości Ługi Górzyckie do ujścia rzeki Warty do Odry (Cypel). Zbiórka zawodników nastąpiła o godzinie 7.00 przy Bastionie „Filip” na Starym Mieście. Oficjalnego otwarcia i powitania uczestników dokonali zastępca burmistrza Zbigniew Biedulski oraz dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski.


Choć od początku toczyły się przyjacielskie rozmowy i opowieści o rybach złowionych w tym sezonie to i były oznaki zaniepokojenia zmianą pogody w ostatnich dniach a także powtarzające się pytanie "czy będą brały?". Tradycyjnie zawodnicy zjedli śniadanie i wyruszyli na łowisko. Łowiono od godz. 8 do godz.13.00. W zawodach wzięło udział 37zawodników ( 32 seniorów, 2 kobiety i 3 juniorów) byli to reprezentanci Nowin Wielkich, Skwierzyny, Słońska oraz Kostrzyna nad Odrą.
Z rybami zgłosiło się 23 zawodników, pozostali nie mieli tyle szczęścia. Przed czasem złowiono 2 komplety ryb.

Zawodnicy z miejsc 1-3 otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz medale. Każdy zawodnik, który złowił rybę otrzymał również nagrodę rzeczową, fundatorem nagród był kostrzyński MOSiR.


Dodatkowo statuetkami zostali uhonorowani:

Zawody rozegrane zostały zgodnie z przepisami PZW i RAPR w kategoriach: Juniorów, Kobiet i Seniorów.

Organizatorzy składają podziękowania  dla wszystkich uczestników zawodów - wędkarzy z zaprzyjaźnionych kół wędkarskich z Nowin Wielkich, Skwierzyny, Słońska, wędkarzy z kostrzyńskich kół, sponsorów bez których trudno jest przeprowadzić taką imprezę oraz wszystkich, którzy wparli organizację zawodów i przyczynili się do propagowania wędkarstwa.

 

Klasyfikacja generalna seniorów:

Miejsce Imię Nazwisko Koło Kategoria PKT
1 Sulmiński Marek Kostrzyn 2 S 9670
2 Marek Żukowski Kostrzyn 2 S 6250
3 Jan Dudek Nowiny Wielkie S 1590
4 Józef Czarnecki Kostrzyn 3 S 1300
5 Stefan Chwirot Sandacz Kostrzyn S 1240
6 Jan Zagacki Kostrzyn 2 S 1205

Klasyfikacja generalna kobiet:

Miejsce Imię Nazwisko Koło Kategoria PKT
1 Jolanta Śliwińska Kostrzyn 1 K 140

Klasyfikacja generalna juniorów:

Miejsce Imię Nazwisko Koło Kategoria PKT
1 Piotr Siudy Nowiny Wielkie J 100

[Wyniki zwodów - PDF]

Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR