Cztery medale zapaśników na Ogólnopolskim Turnieju w Żukowie

Cztery medale zapaśników na Ogólnopolskim Turnieju w Żukowie. W ubiegły weekend 23-24 września nasi zapaśnicy zaliczyli bardzo udany start na Ogólnopolskich Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Żukowie, które były centralną imprezą organizowaną przez Polski Związek Zapaśniczy. W turnieju startowali zawodnicy z klubów reprezentujących cztery województwa: lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie i pomorskie. Niezwykle istotną rzeczą związaną z tym turniejem jest fakt, iż wszyscy medaliści automatycznie trafili do kadry województwa oraz szerokiej kadry Polski juniorów młodszych.


Zapasy
Zapasy

I właśnie z tego cieszymy się najbardziej ponieważ reprezentacja UKS „Jedynka” wywalczyła, cztery medale i tyle samo miejsc w kadrze. Zdobyliśmy dwa złota i dwa brązy. Złote krążki zawisły na szyjach Kevina Metela 42 kg i Marcela Kaczmarka 53 kg. Kevin w drodze po złoto pokonał między innymi dwóch medalistów z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików. Bardzo podobnie było w przypadku Marcela, który w półfinale po bardzo emocjonującym pojedynku zwyciężył z zawodnikiem gospodarzy medalistą MP Młodzików. W walce o złoto Kevin wygrał na plecy, a Marcel przez przewagę techniczną i wystarczyła im na to pierwsza runda. Bardzo bliscy finału o złoto byli także Kacper Miklaszewski 47 kg i Jakub Sroka 85 kg. Niestety w półfinałach musieli pogodzić się z lepszą dyspozycją swoich rywali z Kartuz i Gdańska, nieznacznie przegrywając na punkty. Natomiast swoje pojedynki o brąz stoczyli szybko i zdecydowanie zwyciężając przez położenie na łopatki.

Zapasy
Zapasy


Dobry występ odnotowali również najmłodszy w drużynie Mateusz Borysewicz 42 kg i o rok starszy Łukasz Sawicki 100 kg. Mateusz przegrał dopiero w półfinale z naszym Kevinem Metelem i nie dał rady w boju o brąz ze starszym i bardziej doświadczonym reprezentantem Koszalina. W efekcie zajął piątą lokatę. Podobnie sytuacja się miała z Łukaszem Sawickim, który o trzecie miejsce uległ na łopatki zawodnikowi z Żar. Najmniej udany występ w naszej drużynie zanotował Nikodem Suchomel 38 kg, który po dwóch przegranych odpadł z turnieju. Nikodem w grupie młodzików walczyć będzie jeszcze w przyszłym roku i z pewnością zdobędzie nie jeden medal.


Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!

Zapasy


Artur Żołna

Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR