Kolejne medale zapaśników w Wałbrzychu

Kolejne medale zapaśników w Wałbrzychu - W sobotę 16 kwietnia po rannej zbiórce o godz. 4.50 udaliśmy do oddalonego o 300 km Wałbrzycha na kolejny rzut Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Około godz. 10 dotarliśmy na miejsce stawiając się na oficjalnym ważeniu. Oprócz dziesięciu klubów z kraju w zawodach startowała również silna ekipa z Czech. Po śniadaniu i krótkim odpoczynku rozpoczęły się zapaśnicze zmagania, w których wzięło udział 146 zawodników w tym oczywiście nasi chłopcy. Połowa kostrzyńskiej drużyny to już zawodnicy mający na swoim koncie kilkanaście ważnych startów, nie jeden medal i duże doświadczenie.

zapasy
zapasy

Pozostali chłopcy zaliczają kolejny start w międzywojewódzkich rozgrywkach. Walcząc ze starszymi przeciwnikami zdobywają cenne doświadczenie i silny charakter. Każda ich wygrana walka to już nasz sukces, a pozycje medalowe to tylko kwestia czasu. Podsumowując, zawody w Wałbrzychu zaliczamy do bardzo udanych. Wywalczyliśmy dwanaście medali: pięć złotych, trzy srebrne i cztery brązowe. W grupie młodzików w kategorii 47 kg. mieliśmy podwójny finał. Kacper Miklaszewski i Marcel Kaczmarek kolejny raz udowodnili, że to oni rozdają karty w swojej wadze. W dodatku stoczyli najbardziej zacięty z wszystkich finałów. Rzut za rzut, akcja za akcję. Przy stanie 15:13 lepszy okazał się Kacper Miklaszewski.

zapasy

Trzeci z rzędu złoty medal powędrował do Mateusza Borysewicza 40 kg. Jego przeciwnicy nawet przez chwilę nie łudzili się na pierwsze miejsce. Borys (taką ma ksywę) zdemolował wszystkich, którzy stawali z nim w szranki w kolejnych rundach. Pierwsze miejsce wywalczył także Tomasz Lewandowski 85 kg, pokonując między innymi silnych przeciwników z Poznania, Żar i Wałbrzycha. Bardzo bliscy pierwszego miejsca byli także Kewin Metel 42 kg i Filip Rychterski 53 kg. Ten pierwszy stoczył cztery zacięte pojedynki w kategorii, gdzie spotkało się trzech medalistów Mistrzostw Polski. Z jedną porażką Kewin uplasował się na drugiej pozycji. Z takim samym bilansem walk swój strat odnotował F. Rychterski, który po ciekawych i dobrze taktycznie rozpracowanych pojedynkach cieszył się ze srebrnego medalu. Na sukces całego zespołu złożyły się także wyniki innych chłopaków. Brązowe medale w młodzikach zdobyli: Nikodem Suchomel 35 kg, Adrian Jaworski i Sylwester Borkowski 66 kg. Piąte miejsca wywalczyli: Alan Borkowski 59 kg, Karol Gorajski 66 kg, Jakub Joński 73 kg i Łukasz Sawicki 100 kg. Miejsca siódme zajęli Bartosz Mazurek 59 kg oraz kontuzjowany podczas zawodów Kacper Kopyra 100 kg. W grupie młodszej również mogliśmy cieszyć się z osiągniętych wyników i podwójnego finału. W kategorii super extra ciężkiej czyli 25 kg. w walce o pierwsze miejsce spotkali się Wojtek Cudak i Fabian Konopko. Tym razem lepszy okazał się Cudak!. Na zdecydowanego faworyta 27 kg. wyrasta nam Filip Iwaszko, który podobnie jak Mateusz Borysewicz wygrywa już trzecią ligę z rzędu. Filip wspólnie ze swoim 7 letnim bratem Julkiem, bez wątpienia idą w ślady swojego taty Mariusza i wujka Tomasza. Wszyscy pewnie pamiętamy ile medali i wspaniałych sukcesów odnieśli bracia Iwaszko. Z pewnością Ci młodzi chłopcy przysporzą nam wiele radości i tyle samo medali. Na to liczymy !!! W grupie dzieci wywalczyliśmy także medal brązowy, który zdobył Maksymilian Konysz 50 kg. Ponadto piąte miejsca zdobyli: Kacper Pieczonka, Kacper Chrostowski, Maciej Joński. Siódme lokaty zajęli: Fabian Grzywacz, Konrad Adamczewski i Aleksander Kolano.

zapasy

Osiągnięte wysokie lokaty przyczyniły się do bardzo dobrego wyniku końcowego i zdobycia drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.