Złoci zapaśnicy

1 miejsce zapaśników w finale Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi dzieci i młodzików w Pieńsku W sobotę 29 października w Pieńsku odbył się już ostatni, finałowy turniej cyklu Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi Dzieci i Młodzików w zapasach. W zawodach wzięło udział 125 zawodników z 11 klubów. Dla niektórych reprezentantów Kostrzyna nad Odrą turniej był potwierdzeniem sportowej dominacji nad przeciwnikami w generalnej końcowej klasyfikacji sezonu 2016 r.

zapasyPiensk

Lada dzień zostaną podsumowane wszystkie starty i poznamy dziesięciu najlepszych zawodników całej ligi. Spodziewamy się, że w tym gronie znajdzie się przynajmniej kilku naszych. Zawody te były również ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się już za tydzień w Żukowie. Nasz występ w Pieńsku okazał się bardzo udany, a chłopcy w sumie zdobyli 11 medali. Jako drużyna zostaliśmy najlepszą ekipą i na podium stanęliśmy na najwyższym stopniu podium. Pierwsze miejsca zdobyli: Filip Iwaszko 29 kg, Mateusz Borysewicz 42 kg i Tomasz Lewandowski 100 kg. Drugie lokaty zajęli: Kewin Metel 47 kg, Marcel Kaczmarek 53 kg, Filip Rychterski 59 kg, Adrian Jaworski 73 kg, Kacper Kopyra 85 kg. Trzecie miejsca wywalczyli: Kamil Hachlica 32 kg, Kacper Miklaszewski 47 kg, Jakub Sroka 85 kg. Tuż za podium na piątym miejscu stanął Bartosz Mazurek 53 kg, który rywalizował w zdecydowanie najsilniejszej i najliczniejszej kategorii wagowej turniej.
Kilku naszych zawodników celowo wystartowało w kategoriach wyższych aby sprawdzić swoje możliwości w konfrontacji z trochę cięższymi i silniejszymi od siebie. Tymi zawodnikami byli F.Iwaszko, K.Metel, A.Jaworski, T.Lewandowski. Każdy z nich spisał się znakomicie awansując do finału, a w dodatku Filipowi i Tomkowi udało się wygrać swoje kategorie. Brawo !!!.
Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!

zapasyPiensk zapasyPiensk zapasyPiensk zapasyPiensk zapasyPiensk zapasyPiensk zapasyPiensk zapasyPiensk zapasyPiensk zapasyPiensk zapasyPiensk