SKF „Olimp” Kostrzyn na topie

SKF „Olimp” Kostrzyn na topie. Trzy medale zapaśników w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach to wielki sukces naszych zapaśników, którzy w Mistrzostwach Polski zdobyli już 4 medale (srebro Sebastiana Urbańskiego w Pabianicach), tym razem Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) dostarczył nam aż 3 medale. To piękny wynik jak na tak ważne zawody. Dwa medale brązowe Remigiusza Mecha i Eryka Szterewa oraz srebro Wiktora Zaobornego ponad to VIII miejsce Macieja Czarneckiego i XII Tomasza Lewandowskiego pozwoliło naszej reprezentacji zająć VI miejsce w kraju w punktacji zespołowej co potwierdza naszą wysoką pozycję w rankingu klubów w Polsce.


zapasy
zapasy

Do finałów OOM przygotowywaliśmy się już od jesieni 2015. Turniejem we Frankfurcie a następnie Pucharem Polski w Radomiu gdzie zawodnicy startowali w odpowiednich dla siebie kategoriach wagowych z myślą o OOM 2016. Niestety czas robi swoje i zawodnicy nabierali masy ciała a przed nami jeszcze 7 miesięcy pracy. Pierwszy Puchar Polski w 2016 dał sygnał, ze to nie te kategorie wagowe w których startowali są najbardziej odpowiednie dla naszych zapaśników. Tak więc szybka analiza i zawody kontrolne w Holandii i na drugi Puchar Polski pojechaliśmy z nadziejami, że będzie dobrze. Dwa tytuły dla Remigiusza Mecha i Wiktora Zaobornego, wysokie 7 miejsce Eryka Szterewa potwierdziło, że powinno być dobrze. Trening-Trening-Trening to nam pozostało do finału i nadzieja, że zdążymy na czas. Każdy z zakwalifikowanych zawodników swoją pracą wykonaną na treningu utwierdzał nasz w przekonaniu, ze będzie dobrze i tak się stało.

Trzy medale tak jak kostrzyńscy zapaśnicy zdobył jeszcze Piotrków Trybunalski i Miastko a najlepszym zespołem okazała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Radomia. To piękny sukces na który zapracowaliśmy ciężką pracą. Myślę, że zawodnikom dało to wiele do myślenia i uwierzyli w to że mogą być najlepsi a słuchać rad trenerów znaczy być zaprogramowanym na sukces. A co teraz – już niedługo bo w dniach 11-12.06 czerwca Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Kostrzynie nad Odrą i walka o kolejne trofea sportowe.

zapasy
zapasy
zapasy


Dziękujemy za wsparcie -  Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Kuntowi, naszym sponsorom szczególnie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz firmie Sprint Oil.

zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR