Marcel Kaczmarek i Kevin Metel znowu na podium!

Bieżący sportowy sezon liczący klubowe szkolenie, udział w kilkunastu turniejach rangi międzywojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, a także obozy sportowe, przygotowywały nas do jak najlepszego startu w Mistrzostwach Polski.  W długi weekend 11-13 listopada w Żukowie odbyła się długo wyczekiwana największa zapaśnicza impreza grupy młodzików, czyli Mistrzostwa Polski, na którą przybyło 220 zawodników z 47 klubów, w tym siedmioosobowa reprezentacja UKS „Jedynka”.  Ze spokojem i wielkim zadowoleniem możemy powiedzieć, że impreza bardzo udana. Marcel Kaczmarek w kategorii 53 kg. został srebrnym medalistą (w tej kat. rywalizowało 38 zawodników), a jego lżejszy kolega Kevin Metel w wadze 42 kg wywalczył medal brązowy (w tej kat. rywalizowało 29 zawodników). 


Zapasy MP
Zapasy MP

Nasi medaliści w drodze po upragnione medale musieli stoczyć wiele trudnych i zaciętych pojedynków. W przypadku Marcela Kaczmarka dodatkowym utrudnieniem był fakt, że startował z małą niedowagą i rywalizował z nieco cięższymi od siebie przeciwnikami. W każdym razie mógł sobie na to pozwolić ponieważ jest silnym i dobrze wyszkolonym zawodnikiem, a przy okazji mocnym psychicznie. Marcel w drodze do finału pokonał między innymi rywali z Piotrkowa Trybunalskiego, Woli Krzysztoporskiej, Grajewa, Skrzyszowa-Ostrowa. W walce finałowej o złoty medal uległ na punkty drugiemu reprezentantowi z Grajewa, zdobywając tym samym swój pierwszy medal Mistrzostw Polski.  

Zapasy MP

Droga do medalu Kevina Metela również była trudna i wyboista. Dopiero w ćwierćfinale uległ starszemu od siebie reprezentantowi Wałbrzycha, który później awansował do finału. Aby móc mieć brązowy medal Kevin zwyciężył w sumie pięć pojedynków, a dwa z nich z medalistami ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików z Raciborza. Warto dodać, że K. Metel  dopiero za rok będzie najstarszy w tej grupie wiekowej więc na pewno na następnych Mistrzostwach możemy spodziewać się przynajmniej równie udanego startu w jego wykonaniu.  

Zapasy MP

Pozostali zawodnicy zawalczyli na dobrym poziomie, ale nie na tyle aby awansować do strefy medalowej. W kategorii 35 kg Nikodem Suchomel po 4 wygranych i dwóch porażkach uplasował się na wysokim 7 miejscu.  Najmłodszy w naszej ekipie Mateusz Borysewicz wygrał aż 3 pojedynki co dało jemu 10 pozycję. Kacper Miklaszewski rywalizujący w 47 kg po 2 wygranych i 2 przegranych zajął 15 miejsce. W kategorii wagowej 85 kg reprezentował nas Jakub Sroka, który uplasował się na 10 lokacie. Ostatni z naszej ekipy Bartosz Mazurek 53 kg. po trudnym losowaniu  zajął miejsce w drugiej dziesiątce. Kolejnym powodem do zadowolenia z naszej drużyny było uplasowanie się w klasyfikacji zespołowej na 7 pozycji wśród 47 startujących klubów.

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!

Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR