Kostrzyńscy Zapaśnicy Wygrywają W Lubsku

Kilkanaście medali zapaśników na Międzywojewódzkiej Lidze w Lubsku. W sobotę 19 marca w Lubsku odbył się drugi rzut Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi Dzieci i Młodzików w zapasach klasycznych. Oczywiście na zawodach nie mogło zabraknąć naszych zawodników, którzy stawili się w silnym dwudziestoosobowym składzie. Turniej rozgrywany był na czterech matach a w rywalizacji wzięło udział 130 zapaśników reprezentujących: Wrocław, Wałbrzych, Starą Kamienicę, Jelenią Górę, Pieńsk, Poznań, Żary, Trzciel, Lubsko i Kostrzyn nad Odrą.


TS Wena
Warto dodać, że naszą drużynę również i tym razem mocno wspierała i dopingowała grupa kostrzyńskich Rodziców. Dlatego w tym miejscu chcę im bardzo podziękować. Nasi zawodnicy stoczyli wiele ciekawych i zaciętych pojedynków. Dla niektórych chłopców szczególnie tych z grupy młodszej są to pierwsze kroki w międzywojewódzkiej rywalizacji, a już nieźle sobie poczynają i zdobywają kolejne medale. Duże słowa uznania należą się Filipowi Iwaszko, który wygrał już drugą ligę z rzędu.
W bieżącym sezonie w lidze startuje kilkunastu młodzików z różnych klubów, którzy są aktualnymi medalistami Mistrzostw Polski Młodzików z 2015 roku. Świadczy to o tym, jak mocna jest nasza liga i jaką ma wartość. Nasi zawodnicy rywalizując z nimi podnoszą swoje umiejętności i osiągane wyniki. Np. Kewin Metel w swojej kategorii ma możliwość walki aż z trzema medalistami Mistrzostw Polski. W grupie młodzików słowa pochwały należą się na pewno Mateuszowi Borysewicz, który wygrał druga ligę z rzędu, a także Kacprowi Kopyra za zajęcie I miejsca i Sylwestrowi Borkowskiemu, który w finale uległ aktualnemu Mistrzowi Polski.

W Lubsku wywalczyliśmy następujące lokaty:
Złote medale:Filip Iwaszko 27 kg., Mateusz Borysewicz 42 kg., Kacper Kopyra 100 kg.
Srebrne medale: Wojciech Cudak 25 kg., Julian Iwaszko 27 kg., Kacper Pieczonka 29 kg., Marcel Kaczmarek 47 kg., Sylwester Borkowski 66 kg., Tomasz Lewandowski 85 kg.
Brązowe medale: Jakub Frackowiak 29 kg., Nikodem Suchomel 35 kg., Kacper Miklaszewski 47 kg., Adrian Jaworski 66 kg.

Ponadto piąte miejsca w swoich kategoriach zajęli Sebastian i Konrad Adamczewscy, Grzegorz i Maksymilian Konysz, Marek Sobków, Kewin Metel, Filip Rychterski, Alan Borkowski.

Wszystkie wywalczone medale i osiągnięte wysokie lokaty przyczyniły się do bardzo dobrego wyniku końcowego i zdobycia pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

TS Wena

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!

Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR