Sebastian Urbański srebrnym medalistą Mistrzostw Polski

Sebastian Urbański srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów. W Pabianicach w dniach 20-21 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów starszych(20 lat) w zapasach styl klasyczny w których startowała 6 osobowa grupa zawodników SKF „Olimp” Kostrzyn nad Odrą. Miło nam poinformować, że zawodnik z Kostrzyna Sebastian Urbański zdobył tytuł v-ce Mistrza Polski w kategorii wagowej 50 kg, przegrywając dopiero w finale z Grzegorzem Mańkutem z Radomia. Po wyrównanej walce do 4 minuty Sebastian popełnił błąd próbując wykonać rzut biodrowy spadł do parteru za co sędziowie zaliczyli punkty dla przeciwnika, następnie nie wybronił parteru tracąc kolejne punkty i w efekcie tego przegrywa walkę o złoty medal.


zapsy

Słabiej wypadli pozostali nasi zawodnicy choć 10 miejsce zajął Paweł Hendlik to nie zmienia to faktu, że liczyliśmy na jego medal. Paweł prowadząc wysoko na punkty(3-krotnie miał przewagę 8 pkt) to jednak sędziowie nie mieli liczydła i w końcu stało się, że Paweł został skontrowany i oczywiście sędziowie odgwizdali w pozycji(prawie siedzącej) położenie na łopatki, no i marzenia o kolejnym medalu w grupie juniorów odkładam na kolejny rok. Tak wiec radość ociera się z niedosytem ale chłopaki twierdzą, że nasz czas dopiero nadchodzi.

Dziękujemy za wsparcie - Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Kuntowi, naszym sponsorom szczególnie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

zapsy
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR