„Turniej Gwiazdkowy” o Puchar Prezesa KSSSE Krzysztofa Kielca

„Turniej Gwiazdkowy” o Puchar Prezesa KSSSE Krzysztofa Kielca. Worek medali i prezentów dla Zapaśników. Finał Ligi Szkolnej w Zapasach styl Klasyczny zakończył długi i bogaty w medale sezon startowy Kostrzyńskich Zapaśników w roku 2016. Kostrzyńscy zapaśnicy zdobyliśmy w Mistrzostwach Polski 12 medali , w Turniejach Międzynarodowej w Holandii i Niemczech zdobyliśmy 6 medali, a w Pucharze Polski 4 medale. Choć zdobyliśmy tylko 1- złoty medal w Mistrzostwach Polski /Remigiusz Mech/ 5- srebrnych i 6- brązowych to nie ma cienia wątpliwości że był to jeden z najlepszych sezonów Kostrzynian w historii naszego sportu.


Turniej Zapaśniczy

Podsumowaniem corocznej rywalizacji w grupach najmłodszych jest Finał Ligi Szkolnej, który ze względu na uroczysty charakter odbywa się pn. „Turniej Gwiazdkowy Kostrzyńskich Szkół” bądź „Turniej Mikołajkowy” i jest organizowany pod patronatem Kostrzyńskich Firm. W roku 2016 jest to Kostrzyńsko- Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wymiar takich zawodów jest bardzo ważny ponieważ tu wyłaniają się nowe talenty nowi następcy wybitnych sportowców Kostrzyńskich Zapasów. Każdego roku mamy nowych bohaterów i nie jest to Szkwarek, Piotrowski, Żołna, Chrzanowski, Iwaszko, Powierża, Krakowiak, Piasecki, czy Domeracki. To już historia, dla tych najmłodszych mistrzowie Ci którzy zaczynają treningi jak młodzi je kończą, nazwiska jakie wymieniają najczęściej to Mech, Szterew, Zaobornyy, Czarnecki, Rojek, Kaczmarek, Metel czy „ Iwan” i tak będzie zawsze do kolejnych zdobytych medali. Taki turniej to jeden z najważniejszych turniejów w ich krótkim sportowym życiu. Uroczyste rozpoczęciu turnieju, rywalizacja w grupach to kolejne emocje, wyczytane nazwisko przeciwnika ,trofea które są do zdobycia to już góra emocji. I tak ma być ,bo to ma sportowy sens. Do rywalizacji przystąpili młodzi bo od 6 do 14 lat uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w liczbie 74 osób. Ciekawe walki i stojące na dobrym poziomie dostarczył wiele emocji i wzruszeń zebranej publiczności a szczególnie rodzicom i dziadkom. Walki był zacięte walczono o każdy mały punkcik o każde wypchanie z maty o każdy rzut choć były ograniczone w grupie najmłodszej, która walczy według przepisów pn. „Zapasy z mocowaniem” to jednak wielokrotnie zostało nagradzane wielkimi brawami. Ale też było o co walczyć ,piękne medale ,piękne statuetki oraz wieszaczki na medale z motywem „Zapasów” ufundowane przez byłego mistrza Mariusza Iwaszko i innych, nie tylko Kostrzyńskich sponsorów. A sportowa strona turnieju to oczywiście potwierdzenie że talentów zapaśniczych nie brakuje i tylko spokojna praca i poświęcenie czasu a będziemy dumni z naszej młodzieży . Jednym z największych talentów można by powiedzieć jest Filip Iwaszko który wygrywa z rówieśnikami wszystkie swoje walki ale inni którzy nie mieli jeszcze tyle szans udziału w zawodach. Utalentowana grupa Zapaśnicza jest liczna ale kilka nazwisk powtarza się przy udziale w zawodach Piotr Dąbrowski, Mateusz Kramek, Julian Iwaszko, Wojciech Cudak, Marek Sobków Konrad Adamczewski czy Natan Ziętek, jak również grupa gimnazjalna w której walczyli medaliści Mistrzostw Polski Młodzików Kewin Metel oraz Marcel Kaczmarek i warto zapamiętać te nazwiska bo w niedługim czasie będzie o nich głośno nie tylko w Kostrzynie nad Odrą, ale w całym kraju i świecie sportu. Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach wagowych:


Szymon Dybcio, Piotr Dąbrowski, Mateusz Kramek, Julian Iwaszko, Filip Iwaszko, Alex Kusyń, Wojciech Cudak, Marek Sobków, Konrad Adamczewski, Fabian Grzywacz, Aleksander Kolano, Wojciech Gała, Nikodem Suchomel, Kewin Metel, Marcel Kaczmarek, Adrian Jaworski, Bartosz Pieczonka, Tomasz Lewandowski.

Pozostali srebrni i brązowi medaliści „Turnieju Gwiazdkowego”:

Patryk Stary, Sebastian Adamczewski, Seweryn Kunt, Smycz Sebastian, Kamil Hachlica, Mateusz Dybcio, Oktawian Balicki, Adam Kwiatkowski, Oskar Matuk, Damian Wasiuk, Kacper Wenderlich, Artur Zalewski, Dawid Kopka, Piotr Bodnar, Szymon Maciejewski, Jakub Frąckowiak, Mciej Kwiatkowski, Tułacz Ksawery, Kramek Bartosz, Kopka Patryk Marczak Michał, Marcel Marczak, Filip Stepek, Gracjan Czerniecki, Adam Kamiński, Konysz Maksymilian, Natan Ziętek, Szymon Konysz, Mateusz Błażek, Miłosz Mazurek, Maxymilian Kiełbasa, Grzegorz Konysz, Aleks Wasilewski, Wiktor Wolniewicz, Igor Arendt, Denis Mikulec, Konopko Fabian, Nikodem Suchomel, Jakub Gruszka, Jakub Sroka, Bartosz Mazurek, Kacper Mońko, Alan Borkowski, Sylwester Borkowski, Szymon Buńkiewicz, Bartosz Zwoliński, Paweł Stańczak, Anton iPieprzka, Florian Pieprzka, Michał Sobków, Łukasz Sawicki.


 

Dziękujemy serdecznie sponsorom którzy chętnie wsparli „Turniej Gwiazdkowy 2016”

zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy zapasyGwiazdkowy
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR